הכירו: מי הישראלים שמאחורי התפרעויות הערבים ביו"ש? - 0404
הכירו: מי הישראלים שמאחורי התפרעויות הערבים ביו אור מאיר

הכירו: מי הישראלים שמאחורי התפרעויות הערבים ביו"ש?

מי אחראי על ההתפרעויות בכפרים ביו"ש, שגרמו לפציעתם של חיילי צה"ל רבים ולמותם של עשרות ערבים? ארגון 'עד כאן' הוציא דו"ח חדש המפרט את שמותיהם של מארגני ההתפרעויות, תפקידיהם, מקורות המימון שלהם ומהלכי הפעולה שלהם.

דו"ח של ארגון 'עד כאן' מביא מידע על הישראלים האנרכיסטים שמעורבים בארגון הפגנות יום שישי בין השנים 2004 עד 2018. בדו"ח שהוציא הארגון מובאות מטרותיהן של ההפגנות, המוקדים שבהם פועלים האנרכיסטים, פציעות ואירועים מרכזיים בעקבות פעילות האנרכיסטים הישראלים, קשריהם בחו"ל ומקורות המימון שלהם.

בדו"ח על האנרכיסטים נכתב: "תומכים כיחידים וכארגון בזריקות אבנים על חיילי צה"ל ואף עושים זאת בעצמם לעיתים. כמו כן, הם תומכים בחיסול הציונות והקמת 'מדינה פלסטינית דמוקרטית' מן הירדן ועד הים התיכון. ההפגנות הופכות מידי שבוע לעימותים אלימים, וגבו לאורך השנים את חייהם של עשרות מפגינים ערבים והביאו לפציעתם של מאות רבות מהצד האחד, ומהצד השני לפציעתם של חיילי צה"ל רבים, כולל פציעות חמורות שהפכו מספר חיילים לנכים לצמיתות".

בין הפעילים הישראלים הבולטים בקרב האנרכיסטים: יונתן פולק, ממקימי הארגון ופעיל בכיר. מארגן את ההפגנות בנבי צאלח ומשתתף בהן בתדירות גבוהה. קובי סניץ, רכז הפעילות בכפר נעלין ומראשי הארגון ופעיל בתנועת ה-BDS. אמנון לוטן, רכז הפעילות בכפר קדום. אילן שליף, פעיל בארגון אנרכו-קומוניסטי ורכז ההפגנות בכפר בילעין. טלי שפירו, מפגינה בבילעין ובנבי צאלח בתדירות גבוהה. מגייסת פעילים אירופאים ופעילה בתנועת ה-BDS. שי כרמלי פולק, אחיו למחצה של יונתן פולק ופעיל בארגון האנרכיסטים. לארגון גם עורכת דין בשם גבי לסקי.

עוד נכתב בדו"ח: "פעילי הארגון מדברים בגלוי על רצונם להפיל את השלטון היהודי-ציוני במדינת ישראל ולייסד במקומה 'מדינה פלסטינית דמוקרטית' על כל שטחה. הפעילים הישראלים המשתתפים בהפגנות הם חלק בלתי נפרד מארגון ההפגנות, משמשים עבור המתפרעים כמגנים אנושיים בפני חיילי צה"ל, ואף מנסים לסכל ולשבש את מאמציהם של חיילי צה"ל לפיזור ההפגנה ומעצר מתפרעים ערבים".

בימים אלו פתח ארגון עד-כאן, שחשף בשנים האחרונות עובדות מתוככי ארגוני שמאל רדיקליים, במבצע מימון המונים באתר "GiveBack" להמשך פעילותו. "להם יש את הכסף מאירופה – לנו יש אתכם" נאמר בדף ההתרמה.

לדף ההתרמה. (בתמונה: פעילות של ה-BDS).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com