ליברמן: "יש לנו 3 בעיות: איראן, איראן ואיראן - איראן מנסה לערער את היציבות בכל האזור" - 0404
+
ליברמן: "יש לנו 3 בעיות: איראן, איראן ואיראן – איראן מנסה לערער את היציבות בכל האזור" אריאל חרמוני - משרד הביטחון

ליברמן: "יש לנו 3 בעיות: איראן, איראן ואיראן – איראן מנסה לערער את היציבות בכל האזור"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן נאם בועידת הג'רוזלם פוסט בניו יורק על האסון בנחל צפית, האיום האיראני והסכם הגרעין.

ליברמן: "אני מבקש תחילה להביע את תנחומיי למשפחות הנספים. זה לא הזמן או המקום להתחיל לדבר על הנושא וליצור כותרות, לפני שהגורמים הרלוונטיים ישלימו את את החקירה. אין מקום עכשיו לקרב האשמות. אנחנו צריכים בזמן הזה לחכות ולתת לרשויות להשלים את העבודה. לאחר מכן נדון בזה.

יש לנו 3 בעיות: איראן, איראן ואיראן. איראן כמדינה מנסה לערער את היציבות בכל האזור ולא רק בישראל. תראה מה קורה בתימן, בלבנון, בעיראק ובסוריה. איראן תומכת ויוצרת פרוקסי סביב ישראל, בהם חיזבאללה, הג'יהאד האיסלאמי וחמאס. כולם לא היו מתקיימים אפילו שבוע בלי תמיכה איראנית. למעלה מ-85% אחוז מתקציב חיזבאללה מגיע מאיראן.

איראן מנסה להפוך את סוריה לבסיס קידמי נגד מדינת ישראל. לא נאפשר זאת. נמנע את זה בכל מחיר. ישראל תשמור לעצמה חופש פעולה מבצעי מלא בכל סוריה, אין לנו כוונה להתעמת עם הרוסים, אין לנו כוונה להתערב בענייניה האזרחיים של סוריה, אבל אם מישהו חושב שטילים בסוריה יופעלו נגד ערים בישראל או אפילו נגד מטוסינו, שלא יהיה לו ספק שנפעל ונפעל בעוצמה".

עוד הוסיף ליברמן על הסכם הגרעין: "זה לא ענייננו. זו החלטה אמריקנית, הם לא ביקשו את עצתנו וברור לנו שיש להם את השיקולים שלהם. אנחנו יכולים לדבר רק על עמדתנו והיא ברורה מאוד. זה הסכם גרוע וטעות גדולה. אם מישהו ייצא מההסכם הוא כמובן יקבל את תמיכתנו המלאה.

השיקול המרכזי של איראן הוא כסף והסכם הגרעין מבטיח לה המון כסף. אם ארה"ב תיסוג מההסכם – הכלכלה האיראנית תספוג מכה שתפגע ביכולת שלה להמשיך ולתמוך בטרור ובפעילות נגד ישראל".