נס בשניידר: כדור ג'לי מתנפח נשלף ממעי של תינוק בן שנה - 0404
נס בשניידר: כדור ג'לי מתנפח נשלף ממעי של תינוק בן שנה דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים

נס בשניידר: כדור ג'לי מתנפח נשלף ממעי של תינוק בן שנה

מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית שלפו השבוע כדור ג'לי מתנפח מהמעי של תינוק בן שנה. התינוק הקטן הובהל למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, כשהוא סובל מבטן נפוחה, הקאות ולא חש בטוב. בצילום האולטראסאונד שנערך לתינוק על ידי ד"ר יניב לקובסקי, רופא בכיר במחלקת הדמיה, נראתה מעין ציסטה החוסמת את המעי שלו.

בהתייעצות של צוות הרופאים ד"ר ארתור בעזוב, רופא בכיר במחלקה הכירורגית, ד"ר אנסטסיה אלמוג, רופאה בכירה במחלקה הכירורגית וד"ר מיכאל סגל, הועבר התינוק בדחיפות לחדר הניתוח.

בחדר הניתוח, נדהמו הרופאים לגלות כי מדובר בכדור ג'לי קטן, שנבלע על ידי התינוק, התנפח בתוך המעי שלו וגרם לחסימה שסיכנה את חייו. בפעולה כירורגית עדינה, שבוצעה על ידי ד"ר אנסטסיה אלמוג, ד"ר מיכאל סגל והמרדים ד"ר משולם בכר, נשלף כדור הג'לי. לאחר מכן הועבר התינוק להתאוששות ואישפוז במחלקה הכירורגית להשגחה ומעקב.

לפני כשנה, בחודש אפריל, 2017, הובהל למרכז שניידר פעוט בן שנתיים ועשרה חודשים מבני ברק, לאחר שבלע 15 כדורי ג'לי. לשמחת הצוות במרכז שניידר, גם המקרה הקודם הסתיים ללא סיבוכים כתוצאה מבליעת הכדורים.

לדברי ד"ר אנסטסיה אלמוג, רופאה בכירה במחלקה הכירורגית במרכז שניידר: "כדורי הג'לי הללו, המתנפחים בתוך הגוף, מהווים סכנת חיים ממשית לילדים הקטנים, בדיוק כמו בליעת בטריות או מגנטים. אנו חוזרים ומתריאים בפני ההורים לשים לב ולהקפיד שלא לאפשר לילדיהם לשחק עם חפצים קטנים אשר עלולים להיבלע על ידם, יש לגלות עירנות ולהרחיק חפצים קטנים מהישג ידם של תינוקות וילדים קטנים, משום שבליעתם עלולה לגרום לנזק משמעותי".