מאות קצינים וחיילים בעצומה לשר הביטחון: הרחק את פעילי השמאל האלימים מיו״ש - 0404
מאות קצינים וחיילים בעצומה לשר הביטחון: הרחק את פעילי השמאל האלימים מיו״ש דובר צה״ל

מאות קצינים וחיילים בעצומה לשר הביטחון: הרחק את פעילי השמאל האלימים מיו״ש

כ-700 קצינים וחיילים המשרתים כיום במילואים חתמו על עצומה שהועברה לשר הביטחון ולאלוף פיקוד מרכז, ובה הם דורשים להרחיק לאלתר פעילי שמאל ואנרכיסטים שמעורבים בהתססת השטח משטחי יהודה ושומרון.

בעצומה נכתב: "פעילים קבועים של ארגונים אנרכיסטים ישראלים מגיעים מידי שבוע למוקדי עימות עם כוחות הביטחון ביו"ש, מתסיסים את השטח ושותפים לחסימות צירים והפרות סדר אלימות".

את העצומה יזם ארגון "עד כאן", שפעל בקרב ארגוני השמאל במשך זמן רב, חשף ותיעד את התנהגותם העבריינית של הפעילים הקיצונים בשטח, שבין היתר שילמו כסף לזורקי האבנים.

עוד נכתב בעצומה: ״ארגון עד כאן.. פנה באופן רשמי למשרד הביטחון בתאריך 22.6.17 ובתאריך 8.8.17 עם ציון שמותיהם של אותם אנרכיסטים המתסיסים את השטח, ועם תיעוד רב על פעילותם העבריינית של הגורמים המתסיסים בשטח. אולם עד עתה לא זכה לשום מענה.

האירועים האחרונים בנבי סלאח מלמדים כי המדיניות הסלחנית של צה"ל באזורי החיכוך, מתפרשת כחוסר אונים של החיילים, מביאה לתקיפתם של החיילים בשטח, לפגיעה בהרתעה של צה"ל ומשרתת את מאמצי הדה לגיטימציה הבינלאומיים כנגד ישראל, תוך הצגת חיילי צה"ל כקלגסים המתעמרים באוכלוסייה אזרחית.

וזאת ללא נתינת כלים אפקטיביים מצד רשויות הצבא לחיילים בשטח להתמודד עם הסיטואציות האלימות והמתוקשרות".

את העצומה סיימו הקצינים בקריאה לשר הביטחון להפעיל את סמכותו ולהרחיק באופן מנהלי את האנרכיסטים מיו"ש, "שאינם תושבי האזור כלל כפי שנעשה בעבר ובהווה ע"י פיקוד מרכז במקרים רבים אחרים.

מן הראוי שהמערכת הצבאית אשר שולחת את חיילי צה"ל להתעמת עם ערבים שנשלחו ותודרכו ע"י פעילים ישראלים תבוא חשבון עם אותם פעילים בעצמה או לכל הפחות תדאג להרחקתם מהאזור, דבר שלא נעשה עד היום".

בימים אלו פתח הארגון, שחשף בשנים האחרונות עובדות מתוככי ארגוני השמאל הרדיקליים, במבצע מימון המונים באתר "GiveBack" להמשך פעילותו. "להם יש את הכסף מאירופה – לנו יש אתכם" נאמר בדף ההתרמה.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן: "ארגון עד כאן פנה פעמים רבות לרשויות האכיפה – המשטרה והצבא בבקשה להרחיק את האנרכיסטים שמתסיסים את השטח, משטחי יהודה ושמרון. כלי ההרחקה המנהלית זה כלי שהצבא יודע להשתמש בו פעמים רבות כנגד גורמים מסוימים מהצד הפוליטי של המפה.

אין סיבה שאנשים שמשלמים כסף לערבים בשביל שיזרקו אבנים שגרמו לפציעות של יותר מ-150 חיילים עד היום, חלקם פציעות קשות, אנשים כאלה אין שום סיבה שיורחקו משטחי יהודה ושמרון.

אנו מצפים מהשר ליברמן ומאלוף הפיקוד לנהוג באופן שוויוני, ובדיוק את צורת האכיפה שהם מכילים על היהודים המתגוררים ביהודה ושומרון, להכיל גם על האנרכיסטים שמנסים להתסיס השטח מידי יום". (צילום: ארכיון. למצולמים אין כל קשר לכתבה).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com