בן 10 חודשים פונה לביה''ח במצב קשה מאוד בשל הרעלת קנאביס - 0404
בן 10 חודשים פונה לביה דוברות מרכז רפואי עמק

בן 10 חודשים פונה לביה"ח במצב קשה מאוד בשל הרעלת קנאביס

בתחילה פונה הפעוט לבית החולים הצרפתי בנצרת, אך בשל הצורך לאשפזו ביחידה לטיפול נמרץ הועבר למרכז רפואי העמק כשהוא בהכרה מעורפלת, ונשימתו שטחית מאד עד כדי הפסקות נשימה. עם הגעתו, לא ידעו הוריו להסביר מה קדם להידרדרות במצבו והועלה חשד כי הוא סובל מדלקת של המוח או אפילו מחבלת ראש.

בהמשך סיפרו הוריו כי מוקדם יותר ראו אותו מכניס בדל סיגריית קאביס לפיו וכנראה שהסם שבלע גרם להידרדרות המהירה במצבו.

לדברי ד"ר גור זמיר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ, התופעות שמהן סובל הפעוט אכן מתאימות להרעלת קנאביס שנגרמת כתוצאה ממינון גבוה של החומר הפעיל בצמח THC, הגורם לדיכוי הנשימה. בדיקות מעבדה שנלקחו משתן של הפעוט תמכו בכך שמדובר בהרעלת קנאביס.

לדבריו, התינוק הגיע לבית החולים כשהוא במצב של סכנת חיים בשל הפסקות נשימה שנגרמו לו כתוצאה מהסם. הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים כשהוא מקבל טיפול תומך בנוזלים, והצוות עוקב אחר מצבו הנשימתי משום שלדבריו: "לא ברור כמה חומר הוא בלע ועלולות להיות לכך השלכות גם ב 24 השעות הקרובות". לפי שעה מצבו של הפעוט יציב. האירוע דווח למשטרה ובנוסף, עובדת סוציאלית של בית החולים עירבה את פקידת הסעד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com