מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית לנשיא צרפת: "חזק את ההרתעה, האכיפה והענישה כנגד ביטויים ועמדות אנטישמיות" - 0404
מ משה בוכמן

מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית לנשיא צרפת: "חזק את ההרתעה, האכיפה והענישה כנגד ביטויים ועמדות אנטישמיות"

בעקבות עצומה יוצאת דופן עליה חתמו כ-250 אישי ציבור צרפתים, ראשי ממשלות ונשיאים לשעבר, אמנים, אנשי רוח ומנהיגי דת יהודים, מוסלמים ונוצרים בה קראו לעצירת האנטישמיות האסלאמית הגואה, שלח הבוקר (חמישי) מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית וראש המחלקה למאבק באנטישמיות, יעקב חגואל לנשיא הרפובליקה הצרפתית עמנואל מקרון הקורא להחמרת הטיפול בהסתה אנטישמית, בביטויים ובחינוך קלוקל המוביל לבסוף לרצח יהודים. חגואל הציע לשלב ידיים כנגד התופעה

סגן יו"ר ההסתדרות הציונית וראש המחלקה למאבק באנטישמיות,יעקב חגואל שיגר מכתב דרישה מנשיא הרפובליקה הצרפתית עמנואל מקרון הקורא להחרפת הצעדים כנגד גילויי האנטישמיות בארצו, תוך שילוב כלל הכוחות והארגונים למיגור התופעה והתגייסותה של ההסתדרות הציונית העולמית לצורך זה:

"כבוד הנשיא, הרשה לי להביע את תמיכתי הבלתי מסויגת במאבקו העיקש של הממשל הצרפתי כנגד תופעת האנטישמיות בשנים האחרונות. עם זאת, העלייה המחרידה והמתמשכת בגילויי האנטישמיות בצרפת, המלווה לצערי גם בהסתה ומגיעה אף לרצח יהודים, אני קורא לממשלת צרפת בראשותך להגביר משמעותית את הענישה והאכיפה תוך שימוש ביד קשה כנגד הסתות, גילויי אנטישמיות, התארגנויות וקריאה לרצח של יהודים. ארגוני טרור אסלאמיים קיצוניים משתמשים בכלל המושגים והאידיאולוגיות האנטישמיות בכדי לפגוע בביטחונה של הקהילה היהודית בצרפת. המאבק בבעיית האסלאם הקיצוני חייבת להגיע בד בבד עם לוחמה באנטישמיות הקלאסית דרך חינוך, הסברה ופעולות מנע".

עוד כתב: "אני מצטרף לגילוי הדעת החריף המצביע על מצבם הקשה של יהודי צרפת בחתימתם של נשיאים לשעבר, ראשי ממשלה, מוזיקאים ופילוסופים צרפתים, המשקף את המציאות הקשה של יהדות צרפת ומחדד את הצורך המיידי להיאבק בתופעה. הטיפול בבעיית האסלאם הקיצוני שהביא לגל אנטישמיות חדשה ושטף את ערי אירופה ורחובות צרפת, חייב לעלות לסדר היום הפוליטי והתקשורתי. בשם ההסתדרות הציונית העולמית, אני מביע את תמיכתי ומחזק את ידי הקהילה היהודית בצרפת וראשיה, הנאבקים על קיומה בכבוד במדינה שחרטה על דגלה את ערכי החרות השוויון והאחווה".

לבסוף כתב: "בימים קשים אלו, אני מבקש לחזק את ידך, את ידי ממשלת צרפת ואת ידי תושביה היהודיים במדינתך. הקהילה היהודית בצרפת הינה חלק בלתי נפרד מהמורשת הצרפתית ומההיסטוריה שלה. יחד נילחם באנטישמיות הגואה ונסיר את חרפת השנאה והרדיפה כנגד עם ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com