"אם תרצו" באפלקציה חדשה: "להרגיש כמו חיילי צה"ל הנרדפים על ידי ארגוני הקרן החדשה" - 0404
אם תרצו

"אם תרצו" באפלקציה חדשה: "להרגיש כמו חיילי צה"ל הנרדפים על ידי ארגוני הקרן החדשה"

תנועת "אם תרצו" הפיצה הערב (ד') אפליקציה שפיתחה ובה משחק נגד "הקרן לישראל חדשה" וארגוניה. מטרת האפליקציה לעורר מודעות לפעילות הקרן נגד חיילי צה"ל באמצעות ארגוני שטח ובאמצעות לוחמה משפטית בבג"ץ. דרך האפליקציה החדשה מבקשים בתנועת "אם תרצו" לרתום את הציבור למאבק בקרן החדשה – ארגון פוליטי זר, המהווה ארגון הגג הגדול בישראל לארגונים הפועלים לערעור מעמדה של ישראל בעולם, ולהכפשת חיילי צה"ל.

האפליקציה החדשה היא עליית מדרגה נוספת במסגרת הקמפיין שהתנועה מקדמת בימים האחרונים תחת הכותרת "מעיפים את הקרן החדשה מישראל".

משחק הרשת החדש מתאר את המציאות של חיילי צה"ל בה הם נתקלים בשטח בארגוני "הקרן לישראל חדשה". במשחק הרשת, נראה יותם זילבר, קצין בצנחנים, המבקש לצאת הביתה בסיומה של פעילות מבצעית. יותם נתקל שוב ושוב בפעילי "מחסום ווטש" ו-"בצלם" המלווים במצלמותיהם מפגינים אלימים המנסים לפגוע בו. במסגרת המשחק, שזורות קריאות שנאמרו על ידי פעילי הארגונים נגד חיילי צה"ל.

הביקורת על פעילותה של הקרן והארגונים שהיא מממנת אינה חדשה, אולם בשבועות האחרונים ארגוני הקרן הגבירו הילוך בפעילות הגלויה נגד חיילי צה"ל בכל הקשור להפגנות החמאס בעזה. בשבוע שעבר עתרו ארבעה ארגונים הממומנים על ידי הקרן החדשה לבג"ץ – "יש דין", "האגודה לזכויות האזרח", "גישה" ו-"המוקד להגנת הפרט" נגד הוראות הפתיחה באש של לוחמי צה"ל.

ארגונים אלו קיבלו ב-8 השנים האחרונות מן הקרן לא פחות מ-40 מיליון שקלים. לאחר מכן עתר ארגון "עדאלה" שקיבל 7,601,437 ש"ח מהקרן, לבג"ץ, במטרה לאסור על צה"ל לעשות שימוש בצלפים בגבול הרצועה. "בצלם" שקיבל מעל ל-8 מיליון ש"ח מהקרן לישראל חדשה, הפיץ לפני מספר שבועות כרזה הקוראת לחיילי צה"ל לסרב פקודה.

הקרן לישראל חדשה היא תאגיד פוליטי זר הפועל בתוככי מדינת ישראל ומייצר דה לגיטימציה מבפנים. תאגיד זר זה, בראשו עומדת טליה ששון, מימן בשנים האחרונות ארגוני סכסוך קשים כמו "בצלם", "שוברים שתיקה", "המוקד להגנת הפרט" "רבנים לזכויות אדם" ועוד במיליוני שקלים. בנוסף, נחשף לאחרונה מעורבותה הישירה של הקרן החדשה בקמפיין להשארת המסתננים הבלתי חוקיים בישראל ובהתנגדות לחוק ההתגברות.

כמו כן ארגונים במימונה עתרו לאחרונה לשינוי המדיניות פתיחה באש של חיילי צה"ל מול הפגנות החמאס בעזה. כאמור, הקרן עצמה אינה קרן ישראלית ורשומה בארץ רק כחברת חוץ.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג קרא לממשלת ישראל לפעול להוצאת הקרן החדשה מן החוק ולמסות את הארגונים הפועלים בחסותה. לדבריו: "מדי יום מתפרסמים סרטונים המראים כיצד ארגונים במימון הקרן החדשה מפריעים לחיילי צה"ל. אין בעולם הדמוקרטי מקבילה לתופעה בה גוף פוליטי זר משמש ארגון גג לכלל הארגונים הפועלים נגד המדינה המארחת אותם. הקרן מממנת באמצעות ארגוניה לוחמה משפטית ומסעות ציבוריים לעידוד לחץ בינלאומי על ישראל.

פעילות קרן זרה לסיכול מדיניות של ממשלה נבחרת ומאבק בזהותה הלאומית חייבת להדאיג כל שוחר דמוקרטיה. מגמה זו מחייבת את רשויות החוק להפסיק לאלתר כל שיתוף פעולה עם הקרן ואף לבחון את הוצאתה מן החוק במידה ולא תשנה את דרכה. זאת בנשימה אחת עם מיסוי כבד של תרומות הענק אשר מקבלים אותם ארגונים גם ממשלות זרות. הגיע הזמן להפסיק את אבסורד זה לאלתר".

המשחק זמין להורדה באנדרואיד חפשו את "השתולים באים". ובקישור: http://nifwatch.org.il/game/.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com