תלמידים זועמים: "עיריית תל אביב מפטרת את מנהל ביה''ס רק כי הוא מחנך אותנו לאהבת הארץ" - 0404
+
תלמידים זועמים: "עיריית תל אביב מפטרת את מנהל ביה"ס רק כי הוא מחנך אותנו לאהבת הארץ"

תלמידים זועמים: "עיריית תל אביב מפטרת את מנהל ביה"ס רק כי הוא מחנך אותנו לאהבת הארץ"

בימים אלה מוחאים תלמידי בית הספר עירוני ב ג צייטלין ממלכתי דתי בתל אביב וזאת מאחר ובעיריית תל אביב הוחלט לפטר את מנהל בית הספר, שמעון אש וזאת אף על פי שתלמידיו הגיעו להישיגים רבים (ממוצע בית הספר הוא 95% בזכאים לבגרות) התלמידים טוענים כי מדובר ב"מחטף" בית הספר וזאת רק מכיוון שמדובר בחינוך ערכי לאהבת הארץ, ערכים, על פי התלמידים "שכואבים לעיריית תל אביב".

אחת התלמידות כתבה לחדשות 0404: "בית הספר הוא ממלכתי דתי אך מכיל מנעדים שונים של יהודים – חילונים מסורתיים ודתיים, בנים ובנות, עשירים ועניים, עולים חדשים ותושבים ותיקים, אנשים שונים מעדות שונות. בית הספר נותן מקום לכולם והוא בעיני סמל לאחדות העם ומחנך לאהבת העם והארץ. מנהל בית הספר, שמעון אש הוא מודל לכל התלמידים- הוא מפקד בצבא ומחנך אותנו לא לוותר (בהקשר של בגרויות וגם בחיים) ולהקריב מעצמנו למען העם. הרבה תלמידים בזכותו סיימו עם תעודת בגרות.

יום הזיכרון האחרון היה יום קשה מהרגיל. בית הספר שכל את אחד מבוגריו, סרן זיו דאוס הי"ד רק חודש קודם. זיו הצטרף לשורה של בוגרים שנפלו על שירות המדינה, כי אילו הערכים אליהם התחנכנו. אלה הערכים שבונים את הצד היפה של הנוער הישראלי. ערכים שכנראה כואבים לעיריית תל אביב, כיוון שבאותו יום זיכרון הם כינסו וועדה בסתר, ללא התייעצות ויידוע של אף גורם והחליטו לפטר את מנהל בית הספר בטענה שמילא את תפקידו בצורה כושלת.

כושלת זה לחנך לאהבת הארץ? להוציא זכאות של 95% לבגרות? עיריית תל אביב מעוניינת לשנות את המסורת והערכים של בית הספר ולהביא בשבוע הבא לניהולו על ידי מנהלת חדשה, לבחירתו. מנהלת שתספק ערכים אחרים. בית הספר שלי הוא כמעט היחיד מסוגו שהוא מגוון ומקבל את האחר בעם, בית ספר של חינוך יהודי אמיתי. ששם לא מתביישים בדת שלנו, ובזהות שלנו. אני מסיימת ללמוד בו עוד שנה (שביעיסטית) אבל אני רוצה לדעת שהתלמידים שנשארים בו יהיו בידיים טובות, ושיהיה בית ספר עם ערכים כאלו שיבנה את הנוער העתידי של המדינה. מקווה שהפצת העוול תגרום לשינוי, וגם אם לא- חשוב לפתח מודעות לכמה שקיימות רשויות דורסניות כלפי גישות וערכים מסוימים, פה במדינת ישראל, המדינה האהובה שלי. המדינה ה"דמוקרטית"".

בימים אילו מתקיימות מחאות בנושא תחת השם: "מסורת של שנים לא משנים".
 
 

חונך לאהבת הארץ, סרן זיו דאוס ז"ל