המדינה לבג"ץ: בוטלו כל הצווים להרחקת המסתננים - 0404
המדינה לבג שרון בצלאל

המדינה לבג"ץ: בוטלו כל הצווים להרחקת המסתננים

המדינה כתבה לבג"ץ במכתב מענה מפורט כי "בשלב זה לא עומדת על הפרק אפשרות לבצע הרחקה למדינה שלישית שלא מרצון. לפיכך, חדלו מעריכת שימועים בהתאם לנוהל ההרחקה, ובהתאם גם לא יינתנו לעת הזו החלטות נוספות בדבר הרחקה למדינה שלישית. החלטות ההרחקה שניתנו בטלות לפי חוות דעת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה על דעת היועץ המשפטי לממשלה".

עוד נכתב בתשובה למדינה כי "מסתננים אשר תמה תקופת אשרת השהייה שניתנה להם – יחודש רישיונם מידי 60 יום כפי שהיה נהוג טרם החלת נוהל ההרחקה".

הודעה זו מגיעה לאחר שהמשא ומתן עם אוגנדה ורואנדה לא הבשיל ולאחר שלחץ ציבורי הביא לביטולו של מתווה האו"ם להוצאת המסתננים מישראל.

בתגובה לתשובת המדינה לבג"ץ לפיה אין הסכם עם מדינה שלישית ולפיכך כל הצווים מבוטלים, אמרו הערב במטה המאבק של תושבי דרום תל אביב: "המדינה כבר מזמן איבדה את המשילות והאמינות שלה. כל הפתרונות הקודמים בוטלו כלאחר יד על ידי בג"ץ ותושבי דרום תל אביב ממשיכים להתבוסס במציאות האיומה שיצרו המסתננים בשכונות דרום העיר".

לדברי התושבים, "דווקא עכשיו, דווקא בגלל תשובות כמו זו – ממשלת ישראל צריכה לעשות הכל כדי לחוקק את פסקת ההתגברות ולהחזיר את המשילות לידיה! לא ייתכן שבג"ץ ישלוט במדינה, לא ייתכן שגורלנו יופקר בידי מי שלא אכפת להם מאזרחי מדינת ישראל. אנחנו קוראים לממשלת ישראל להחזיר את הבג״ץ לממדיו הטבעיים. אנחנו קוראים לממשלת ישראל לפתוח מחר מחדש את מתקן חולות, לאכוף את חוק הפיקדון, לשלוח פקחי הגירה לרחובות, ולהשליט את הריבונות ברחובות דרום תל אביב.

"ממשלת ישראל בגדה בתושבי השכונות. אנחנו לא מאמינים יותר לאף הבטחה, רק לעשייה אמיתית. אל תפתו אותנו יותר בסיפורי מעשיות. היום יותר מתמיד אנחנו יודעים שהכול תלוי בנו, ורק בנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com