צעדים חסרי תקדים למאבק בפשיעה במגזר הבדואי. ארדן: "ניאבק בכל הכוח ונגן על תושבי הדרום" - 0404
צעדים חסרי תקדים למאבק בפשיעה במגזר הבדואי. ארדן: המשרד לביטחון פנים

צעדים חסרי תקדים למאבק בפשיעה במגזר הבדואי. ארדן: "ניאבק בכל הכוח ונגן על תושבי הדרום"

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, קיים היום (שלישי), דיון דחוף בבאר שבע על רקע תופעת השימוש בנשק בלתי חוקי והאלימות בכבישי הדרום. בדיון שמע השר ראשי מועצות ויישובים שהציגו בפניו את מציאות החיים באזור, ולאחר מכן שמע סקירה ממגורמים במפקדת מחוז דרום. בסיום הדיון הוחלט על נקיטת שורה של צעדים חסרי תקדים שנועדו להתמודד עם תופעת הפשיעה במגזר הבדואי. 

בדיון הנחה ארדן, כי לראשונה מזה 15 שנים תוקם תחנת משטרה ביישובי הפזורה הבדואית. התחנה שבה ישרתו כ-150 שוטרים תוקם בערוער ותחזק את האכיפה ביישובי הפזורה. בנוסף, הוחלט כי כל כוח מג"ב במחוז דרום יוקצה למען חיזוק האכיפה במגזר הבדואי.

כמו כן, הוחלט כי מרחב הפזורה הבדואית ירושת במצלמות שיחוברו ישירות למוקד המשטרתי, דבר שיאפשר מענה מהיר ויעיל נגד הפשיעה באזור. 

צעדים אלו ממשיכים את מגמת הגברת האכיפה במגזר הבדואי. בשנה האחרונה חלה כלייה של למעלה מ-40 אחוזים באכיפה נגד מבצכי ירי בלתי חוקי. במהלך שנת 2017 נרשמה עלייה של 100% בהריסות בתים בלתי חוקיחם במגזר הבדואי. 

השר ארדן אמר לאחר הדיון כי הוא מצפה שהמשטרה תעשה שימוש בכלים שהוקצו לה כדי להגביר את האכיפה במגזר הבדואי ולחיזוק תחושת הביטחון של תושבי המחוז. 

ארדן: "בשנים באחרונות פעלתי רבות כדי שלמשטרה יהיו את הכלים להיאבק בפשיעה במגזר הערבי ובמגזר הבדואי. צריך לעשות הכל כדי לאכוף את החוק בפזורה הבדואית ולפעול נגד תופעת הנשק הבלתי חוקי וההשתוללות בכבישים. הנחיתי את גורמי המשטרה לפעול לחיזוק תחושת הביטחון של תושבי הדרום ולהגברה משמעותית של הנוכחות בשטח ושל פעילות אכיפה.

במקביל, אביא לאישור הממשלה את הצעת החוק המאפשרת להטיל עונש של 5 שנות מאסר על מי שיבצע ירי מסכן חיים. מדובר בשינוי דרמטי שמשקף את חומרת העבירה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com