צפו בתיעוד: המסתערבים של מג''ב במעצר מחבלים שסחרו בנשק בנגב ובאיו"ש - 0404

צפו בתיעוד: המסתערבים של מג"ב במעצר מחבלים שסחרו בנשק בנגב ובאיו"ש

בהמשך לפרסום שהותר השבוע, כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצרו במהלך חודש מרץ מחבלים מערוער שבנגב, ותושב יטא, בחשד למעורבותם בסחר באמל"ח בין הנגב לבין איו"ש, הותר הבוקר (שלישי), לפרסום סרטון מעצרם של אחד מהמחבלים שהיה בדרכו ליו"ש עם עוד שניים בתאריך 16.03.18. מעצר שבוצע במעבר מיתר שבדרום הארץ.

מחקירת הפרשייה בשב״כ ובמשטרה עלה כי המחבלים סחרו באמל"ח אל מול גורמים בנגב ובאיו"ש, כאשר חלק מאמצעי הלחימה, נגנבו מבסיס צה"ל ונמכרו למחבל מיטא, אשר עסק גם בסחר באמל"ח בהיקפים נרחבים מאוד אל מול גורמים נוספים בגדה. על כך נמסר מהמשטרה כי מערכת הביטחון רואה בחומרה את מעורבותם של אזרחים ישראלים בסחר באמל"ח באיו"ש, לנוכח האיום הברור שאותו אמל"ח יגיע לתשתיות הטרור וישמש לביצוע פיגועים.

כאמור בסרטון נראים לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב נטמעים במעבר מיתר וממתינים להגעתו של החשוד. עם הגעת הרכב ובו 3 חשודים ביניהם המחבל החשוד בסחר, ביצעו הלוחמים את המעצר.

בהמשך החקירה, נעצר חשוד נוסף, תושב ערוער על ידי כוחות מסתערבים של מג"ב בחשד לסחר באמל"ח.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com