תביעה: נכנס לניתוח בקע ואיבד אשך - 0404
+
תביעה: נכנס לניתוח בקע ואיבד אשך ויקיפדיה

תביעה: נכנס לניתוח בקע ואיבד אשך

סיפור מזעזע בו איבד גבר אשך בעקבות ניתוח בקע (קילה) מתואר בתביעה לרשלנות רפואית אותה הגישו לאחרונה עו"ד רן שפירא ועו"ד ספי קלו ממשרד עו"ד אלמוג – שפירא, נגד המרכז הרפואי 'הרצליה מדיקל סנטר', וקופ"ח לאומית.

על פי התביעה, אובחן התובע כסובל מבקעים בשני צדי המפשעה, והופנה לשני ניתוחים לסגירתם. הניתוח הראשון בוצע בהצלחה בביה"ח לניאדו. את הניתוח השני ביצע התובע במרכז הרפואי 'הרצליה מדיקל סנטר'.

לדברי עו"ד שפירא, מיד לאחר הניתוח החל התובע להתלונן על כאבים עזים באזור המפשעה, אך לדבריו, הרופאים בקופת חולים לאומית שבה הוא חבר – שלחו אותו מהאחד לשני מבלי לבצע בו בדיקה פשוטה שהייתה יכולה לפתור אותו מכאביו.

רק לאחר שלושה שבועת בוצעו בתובע שתי בדיקות הדמייה אשר גילו כי זרימת הדם לאשך פסקה. בגלל העיכוב הרב בטיפול בבעיה – לא נותר לרופאים מנוס מלבצע כריתה.

פרופ' אילן חרוזי, מומחה בכירורגיה כללית, אשר חיווה את דעתו על המקרה במסגרת התביעה –קבע כי ניתוח הבקע שבוצע ב'הרצליה מדיקל סנטר' נעשה ללא רשת תומכת, בניגוד לפרקטיקה הנהוגה ברפואה.

לדבריו, אזור זה עשיר בכלי דם, וניתוח ללא רשת עלול לגרום להישנות תופעת הבקע, וכן מחייב תפרים רבים אשר הם אלה אשר ללא ספק גרמו להפסקת זרימת הדם במקרה הנדון.

לדברי המומחה, היחס לו זכה התובע מצד הרופאים השונים בקופת חולים לאומית מנוגד אף הוא לפרקטיקה הרופאית הנהוגה במקרים דומים. לדבריו, אחד הדברים הבסיסיים הוא לבדוק את האזור עליו מתלונן המטופל עוד בטרם מחליטים על מתווה רפואי ותרופתי לטיפול במצבו, וכי אין ספק, שאם הבדיקות שננקטו לבסוף היו מבוצעות קודם לכן היה ניתן להחזיר את התובע לאיתנו ללא צורך בכריתה.