ובמקום הראשון: גבעתי, העורף, ניצן ודובדבן. הסתיימה עונת בחני הכושר הקרבי בצה״ל - 0404
ובמקום הראשון: גבעתי, העורף, ניצן ודובדבן. הסתיימה עונת בחני הכושר הקרבי בצה״ל דובר צה"ל

ובמקום הראשון: גבעתי, העורף, ניצן ודובדבן. הסתיימה עונת בחני הכושר הקרבי בצה״ל

אתמול (שני), הסתיימה עונת בחני הכושר הקרבי בצה״ל 2017-2018 בטקס בראשות קחצ״ר, תא״ל רסאן עליאן. בחני הכשירות נערכו ב-22 מועדים שונים, בהשתתפות כלל היחידות הלוחמות בצה"ל.

מטרת בוחן הכושר הקרבי היא לבחון את כשירות הצבא למלחמה במתארי שדה הקרב השונים, וכן להטמיע את תפיסת הכושר הקרבי החדשה, המגדירה את אימוני הכושר הקרבי כנגזרת מאתגרי שדה הקרב הפיזיולוגיים והמנטליים. על פי תפיסה זו, במתכונת החדשה של בחני הכשירות, כפי שהועברו בעונה האחרונה, נבחנו הלוחמים בצורה שמדמה יותר מבעבר את המצבים אליהם הם נקלעים בשדה הקרב.
החל משנת 2018, בסוף כל תקופת אימון ביצעו כלל היחידות בחני כושר בתוואי שטח אחיד ובבקרה אובייקטיבית ואחידה על מנת לבחון את המוכנות של יחידות צה״ל למלחמה.

מדברי ראש מחלקת כושר קרבי, אלוף-משנה אבי דהן: "בוחן כשירות קרבית ללוחם מביא לידי ביטוי את כל מרכיבי הכשירות הנדרשים ממפקד בשדה הקרב: נשיאת משקלים, תנועה בתנאי שטח מורכבים, מעבר מכשולים, התמודדות מנטאלית אל מול האתגר הפיזי ועוד. הבוחן נערך זו השנה הראשונה במתכונתו הנוכחית ומייצג את התפיסה החדשה אותה מטמיע מערך הכושר הקרבי בתהליך בניית הלוחם ביחידות הקרביות.

המפקדים אשר הובילו את יחידותיהם לזכייה מייצגים הלכה למעשה את האמרה ״דוגמה אישית היא ההרצאה הטובה ביותר". הוכח במערכות הקודמות כי היחידות שבהן המפקדים היו בעלי כושר קרבי גבוה וטיפחו תחום זה ביחידותיהם הגיעו להישגים המבצעיים המשמעותיים ביותר".

רשימת המנצחים בבחני הכשירות הקרבית:

חי״ר:
מקום שלישי: חטיבת הנח״ל
מקום שני: חטיבת צנחנים
מקום ראשון: חטיבת גבעתי

מערך מתנייע:
מקום שלישי: ביסל״ת (שבטה)
מקום שני: חילוץ והדרכה
מקום ראשון: בא״ח העורף

בא״חים ח״יר:
מקום ראשון- בא"ח צנחנים
מקום שני- בא"ח גולני
מקום שלישי- בא"ח גבעתי

יחידות מיוחדות:
מקום שלישי: מגלן
מקום שני: שלדג
מקום ראשון: דובדבן

גדס״רים:
מקום שלישי: גדס״ר גולני
מקום שני: גדס״ר צנחנים
מקום ראשון: גדס״ר גבעתי

בקטגוריית הגדוד העצמאי זכה בשנה הרביעית ברציפות גדוד 636

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com