צ'יף אינדיאני ואשתו ביקרו בשומרון: "עם ישראל - סיפור הצלחה מרגש שמעודד ומחזק אותנו" (וידאו) - 0404
+

צ'יף אינדיאני ואשתו ביקרו בשומרון: "עם ישראל – סיפור הצלחה מרגש שמעודד ומחזק אותנו" (וידאו)

אחרי ביקורים רבים של מנהיגים מכל רחבי העולם במועצה האזורית שומרון, הגיע הזמן לביקור לא שגרתי בדמות צ'יף אינדיאני ואשתו שעומדים יחד עם צוות מנהיגים בראש מיליוני אינדיאנים בארצות הברית שמשתייכים לשבט הצפוני של אומת הארואק.

ג'וזף ריוורוינד (רוח נהר) ואשתו ד"ר לארולן נפגשו עם ראש המועצה יוסי דגן, ראש יחידת קשרי החוץ חן בן לולו ודוברת המועצה אסתר אלוש. השניים ביקור באזור התעשייה ברקן, עלו להר ברכה וטעמו מיין תוצרת האזור.

צ'יף ג'וזף סיפר בפגישה עם דגן על רגשותיהם החמים של האינדיאנים כלפי ישראל בכלל והשומרון בפרט ואמר כי "זה כבוד עבורנו להיות כאן ולפגוש אנשים כל כך נפלאים, האנשים של האדמה הזו. הסיפור שלכם, של עם ישראל, נותן לנו המון תקווה. אתם חזרתם לשפה שלכם, לאדמה שלכם, חזרתם לרוחניות שלכם ועבור האינדיאנים זה סיפור הצלחה מרגש מכיוון שאנחנו חולקים סיפור דומה. לקחו מאיתנו את השפה שלנו, את הזהות שלנו, את האדמה שלנו וכאן יש סיפור של חזרה לארץ. זה מעודד אותנו ומחזק".

עוד הוסיף ג'וזף כי "כבוד עבורנו להיות בשומרון ולעודד אנשים באמריקה ומעבר לים לתמוך בישראל ולדבר נגד תנועת ה-bds. אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים כדי לעצור את הפרופוגנדה ואת הפייק ניוז נגד ישראל. יש לעצור את הכיבוש הערבי ולהחזיר גם את השומרון לידי העם העברי כפי שהשיבו את ירושלים ואת שאר חלקי הארץ לבעליו".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, התרגש מהדברים ואמר כי "מרגש לראות מנהיגים מכל העולם מגיעים לישראל, מגיעים לשומרון ומזדהים עם הסיפור של עם ישראל. זה דבר שקורה לנו לא מעט. למרות הניסיונות להכפיש את האזור הזה ואת האנשים המתגוררים כאן. מנהיגים רבים רואים ושומעים מעבר לניסיונות הללו ומגיעים לכאן כדי להכיר טוב יותר ולהתחבר. מה שאנחנו רואים זה התגשמות חזון הנביאים כפשוטו".

עוד הוסיף דגן כי "לשמוע שאפילו האינדיאנים מגיעים מהקצה השני של העולם כדי לחזק אותנו במאבקנו על שיבה מלאה לארצנו זה דבר מרגש ומשמח המלמד שלא ניתן להשתיק את האמת".

מ. א. שומרון