אין עתיד ב"יש עתיד": בעד או נגד הדחת חנין זועבי? - 0404
אין עתיד ב יוסי שקל

אין עתיד ב"יש עתיד": בעד או נגד הדחת חנין זועבי?

האם יש עתיד תומכת או מתנגדת להדחת ח"כ חנין זועבי? תלוי את מי אתם שואלים. יו"ר המפלגה ומייסדה ח"כ יאיר לפיד אמר הבוקר בראיון לכאן ב' כי בעקבות קריאתה של זועבי לצעוד לעבר ירושלים, החליט לחתום על ההצעה להדיחה. לפי לפיד, הוא ושני חברים מסיעתו יחתמו על המסמך. "היא לא צריכה להיות בכנסת", הדגיש.

זמן קצר לאחר מכן, פרסם יו"ר הסיעה ח"כ עפר שלח פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו הסביר כי אין לתמוך בכך. "מי שפותח עכשיו, מטעמי מצוקה פוליטית, במסע להדחתה, עושה לה שירות שלא מגיע לה".

לדברי לפיד, זועבי מייצגת את חמאס: "אף פרלמנט בעולם לא היה מסכים שתומכת טרור תכהן בו. אני לא אומר שצריך לפסול את הרשימה המשותפת, אבל את בל"ד צריך לפסול משום שהיא תומכת בטרור, וחנין זועבי לא צריכה להיות בכנסת כי היא מייצגת בעיקר את חמאס".

שלח, לעומת זאת, טען כי הדחתה תהיה "צ'ופר" עבור הח"כית השנויה במחלוקת וכי אסור לתת לה אותו. "היא פרובוקטורית ירודה, שחצתה כל גבול בשביל כותרת", כתב.

"במקום שתיעלם מהתודעה כראוי לה, עוזרים לה להצטייר כקורבן וכלוחמת למען הדמוקרטיה. אני לא סובל את חנין זועבי. היא פרובוקטורית ירודה, שחצתה כל גבול בשביל כותרת. אסור לתת לזועבי את הצ׳ופר הזה. אסור גם לתת לקואליציה להשתמש בכלי הבזוי שהמציאה".

שלח הזכיר כי בעבר 'יש עתיד' התנגדה לחוק ההדחה והבטיח כי יפעל שלא ייושם: "התנגדנו לחוק הזה, וכיו״ר סיעה הבטחתי לעצמי שאעשה הכל כדי שלא ימומש אי פעם. אם זועבי עברה על חוק המאבק בטרור או ההסתה או כל חוק אחר, שיוגש נגדה כתב אישום ונסיר את חסינותה, כמו שקרה לבאסל גאטס. לא בדרך הזו. לכן לא אחתום על היוזמה להדיח אותה".

ח"כ זועבי עצמה הגיבה ליוזמה להדחתה ואמרה: "זה הזמן להעמיד את המדינה הציונית אל מול פשעיה: כי רצח ורדיפה משמעותם פשע. לכן, לא פלא שהפשיסטים מדברים והגזענים של 'השמאל הציוני' האומלל שותקים, כאשר מדובר ברדיפה פוליטית טהורה. הניסיון להדחה מראה יותר מכל את פחדנותה של הציונות מהעובדות בשטח. הגיע זמן להראות שדמוקרטיה, מאבק לחירות ולצדק, פלסטינים צועדים, נוער שנאבק, וחרם – הם לא הבעיה, אלא הפתרון, ולא רק לפלסטינים – אלא לישראלים עצמם".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com