מבוטחי כללית, מאוחדת ולאומית שמתפנים באמבולנס לאחר תגובה אלרגית נדרשים לממן את הפינוי באמבולנס - 0404
מבוטחי כללית, מאוחדת ולאומית שמתפנים באמבולנס לאחר תגובה אלרגית נדרשים לממן את הפינוי באמבולנס חדשות 0404

מבוטחי כללית, מאוחדת ולאומית שמתפנים באמבולנס לאחר תגובה אלרגית נדרשים לממן את הפינוי באמבולנס

אלרגיה למזון היא תופעה נפוצה בארץ וברחבי העולם. בעמותה הישראלית לאלרגיות מזון מסבירים, אחת התגובות האלרגיות המסוכנות ביותר היא אנפילקסיס – התגובה האלרגית היא אחת התגובות הבולטות של מערכת החיסון . מבחינה מדעית היא מוגדרת כרגישות יתר מידית לפיה מערכת החיסון מגיבה ביתר שאת לגירויים חיצוניים, תגובה שבאה לידי ביטוי קליני מידי  בתוך דקות אחדות ועלולה לגרום למוות.

במקרים קיצוניים התגובה האלרגית היא רב מערכתית ומכונה תגובה אנפילקטית. תגובה זו מתרחשת בשל חדירת האלרגן לזרם הדם (עקב בליעה, מגע או שאיפה) ומתבטאת בהסתמנות בו-זמנית של כמה תופעות כמו תפרחת מתפשטת ,נפיחות, גרד מתפשט קוצר נשימה, שלשול, ירידת לחץ דם והפרעות בקצב הלב.

על פי ההנחיות יש חובה להשגיח על כל חולה לאחר תגובה אנפילקטית במשך מספר שעות לפחות, גם במקרים הקלים – עד להתאוששותו המוחלטת, ולוודא שהתופעות לא נשנות (תופעה המופיעה לעיתים רחוקות בשעות הראשונות לאחר אירוע אנפילקטי) בחלק מהמקרים המטופל יאושפז.

מאידך, לטענת משרד הבריאות אין חובה לפטור מתשלום האמבולנס, גם במסגרת ביה"ס והגנים בעוד ילד רגיל שנפצע מפונה ע"ח משרד החינוך באמבולנס תלמיד אלרגי שנחשף לאלרגן ומפונה באמבולנס הוריו יממנו את הפינוי, העמותה הישראלית לאלרגיות למזון פועלת כל העת על מנת לתקן את העוולה.

מהעמותה לאלרגיות מזון נמסר, כי לא די בכל אלו… תלמידים אלרגיים שייחשפו לאלרגן מוחרגים מביטוח תאונות אישיות שניתנה במסגרת החוק לתלמידים.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com