נתניהו: ״לפחות חצי תריסר מדינות משוחחות איתנו ברצינות על העברת שגרירויותיהן לירושלים״ - 0404
נתניהו: ״לפחות חצי תריסר מדינות משוחחות איתנו ברצינות על העברת שגרירויותיהן לירושלים״ לע״מ

נתניהו: ״לפחות חצי תריסר מדינות משוחחות איתנו ברצינות על העברת שגרירויותיהן לירושלים״

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ורעייתו, שרה השתתפו באירוע קבלת פנים לסגל הדיפלומטי, לכבוד יום העצמאות ה-70 לארצנו.

נתניהו: ״יש שני דברים שאתם יכולים לעשות כדי לעזור לישראל לחגוג את יום העצמאות הנהדר הזה. הדבר הראשון הוא לדבר נגד איראן. איראן היא האויב של כולנו – של ישראל, של העולם הערבי, של הציביליזציה. היא מדברת בפתיחות, היום ב-2018, המאה ה-21, היא מדברת בפתיחות על הרס ישראל.

היא מקיפה את כל המזרח התיכון, אותו היא רוצה לכבוש, היא יורה טילים על ריאד וערב הסעודית, היא כובשת את לבנון, היא מנסה לשלהב את עזה שוב, היא בעיראק, והיא מנסה לבסס בסיס צבאי בסוריה – דבר שכל המדינות שוחרות השלום צריכות להתנגד לו. דברו נגד איראן. אם ההיסטוריה לימדה אותנו משהו, הוא שיש להתנגד לדיקטטורה רצחנית בתחילתה. לעצור דברים רעים בתחילתם.

הדבר השני שאתם יכולים לעשות על מנת לקדם שלום הוא להזיז את השגרירויות שלכם לכאן. אנו שמחים על החלטתו של הנשיא טראמפ להעביר את השגרירות לכאן, היא אומרת דבר פשוט: על השלום להתבסס על האמת.

הכרה במציאות היא הדרך לבנות שלום. לא ניתן לבנות שלום על בסיס שקרים כי הוא מתרסק על סלעי המציאות. חשוב לבסס את העקרונות האלה שבסופו של דבר ינחו את השלום. העובדה שלישראל יש עיר בירה, שלעם היהודי יש עיר בירה במשך 3,000 שנים ושמה ירושלים, הינה בלתי מעורערת. הגיע הזמן להכיר בעובדה זו. אני שמח לומר שיש לפחות חצי תריסר מדינות שכעת משוחחות איתנו ברצינות על העברת שגרירויותיהן לירושלים, ותודה גואטמלה שעשית זאת. יהיו אחרות שילכו בעקבותייך.

אז אנא, יש עיקרון פשוט, אתם מכירים אותו – "הראשון להגיע זוכה". החלטתי שעשר השגרירויות הראשונות שיגיעו לכאן יקבלו יחס מועדף. נעזור לכם! כולכם צריכים לעשות זאת. ואני רוצה לומר כמה אנחנו מאושרים לראותכם כאן בבית הנשיא, בבירתנו ירושלים ביום זה, אבל אנו רוצים לראותכם בכל יום. אז "השנה בירושלים", תודה על כך שבאתם לכאן, תודה על כך שאתם חוגגים את עצמאותנו ואת הולדתנו מחדש כאן במדינה היהודית״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com