מנהיגי העולם שלחו ברכות לנשיא לרגל 70 שנה למדינה. טראמפ: ״הכרזה על העברת השגרירות - מרגעי הגאווה שלי״ - 0404
מנהיגי העולם שלחו ברכות לנשיא לרגל 70 שנה למדינה. טראמפ: ״הכרזה על העברת השגרירות – מרגעי הגאווה שלי״ הבית הלבן

מנהיגי העולם שלחו ברכות לנשיא לרגל 70 שנה למדינה. טראמפ: ״הכרזה על העברת השגרירות – מרגעי הגאווה שלי״

לכבוד 70 שנות עצמאותה של מדינת ישראל הגיעו היום, חמישי, אגרות ברכה נרגשות מרבים ממנהיגי העולם אל נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. בין המברכים נשיא ארצות הברית, נשיא רוסיה, מלכת בריטניה, נשיא גרמניה, נשיא טורקמניסטן, נשיא קרואטיה נשיא סרי-לנקה מזכ"ל האו"ם ורבים אחרים.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כתב: "הנשיא טרומן דיבר רבות על הגאווה שחש כאשר תמך בהקמת מדינת ישראל. כפי שהצהרתי בעבר, הכרזתי על העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים היא אחד מרגעי הגאווה שלי כנשיא ארצות הברית, מעבר שהיה צריך להיעשות מזמן. מחויבותנו לביטחון ישראל איתנה ובלתי ניתנת לערעהכרזה ור ונמשיך לעמוד לצדכם כפי שעשינו בשבעת העשורים האחרונים. אני מקווה להוסיף ולהעמיק את הידידות ההיסטורית בינינו, ולחזות בשגשוגה של ישראל."

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש כתב: "האומות המאוחדות מועשרת על ידי גיוון חבריה ומשימתנו מחוזקת כאשר אנו מתאחדים על מנת לחזק את הערכים המעוגנים ביסודנו. בזמנים אלו של אתגרים בינלאומיים אך פוטנציאל עצום, ערכים אלו הם המחברים בינינו."

פרנק וולטר שטיינמאייר נשיא גרמניה כתב באגרתו: "ישראל חוגגת 70 שנות עצמאות ואנו חוגגים עמה. הפיוס והשותפות עם ישראל המגשרים על התהום שנפערה בהיסטוריה שלנו היו והינם דבר מופלא, עבורנו הגרמנים, זו מתנה מחד ואחריות מאידך הנותרת בעיניה. לא נשכח זאת ונתרום את חלקנו למען עתיד טוב לישראל ויחסי אמון בין הגרמנים לישראלים. לך כבוד הנשיא, לרעייתך ולכל אזרחיות ואזרחי ישראל אני שולח את ברכותיי הלבביות, גם בשם בני ארצי."

המלכה אליזבת, כתבה באיגרת הברכה: "לעונג הוא לי לברך אתכם בברכות חמות לרגל חגיגות יום העצמאות, איחולים חמים לאושרם ושמחתם של אזרחי ישראל כולם בשנה הקרובה."

בברכתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נכתב: "איחולי הכנים לרגל אירועי חגיגות ה-70 להכרזת העצמאות של מדינת ישראל. ברצוני לציין את היחסים המצוינים השוררים בין המדינות, אני סמוך ובטוח שיחד נמשיך לפתח שיח בילטרלי ושיתוף פעולה פורה בכלכלה, מדע, טכנולוגיה וסיוע הומניטרי למען עמינו, ולמען חיזוק השלום היציבות והבטחון במזרח התיכון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com