צפו: מאות בטקס יום הזיכרון לחללי צה״ל החרדים בבני ברק - 0404

צפו: מאות בטקס יום הזיכרון לחללי צה״ל החרדים בבני ברק

מאות רבות של אזרחים מכל חלקי הארץ באו לחלוק כבוד לחללי צה"ל החרדים בטקס המיוחד שערכו היום (ג׳) "המטה החרדי בליכוד" בשיתוף תנועת "אם תרצו" בבית הקברות של נציבי ישיבת פוניבז' בבני ברק.

זו השנה השלישית ברציפות בה מתקיים הטקס שהחל ביוזמת הרב יצחק דרקסלר ז"ל, אחרון פצועי מלחמת יום הכיפורים שנפטר השבוע, ויעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד.

כזכור, בשנה שעברה הגיעו למקום קבוצה מאנשי הפלג הירושלמי והקימו מהומה בטענה כי מי שמשרת בצה"ל איננו חרדי ולכן אין כלל חללי צה"ל חרדים והטקס כולו מיותר, אך פונו מהמקום על ידי כוחות גדולים של משטרת ישראל.

נציג הממשלה בטקס, שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד), נשא במקום דברים לזכרם של החללים החרדים, שחלקם קבורים במקום.

אקוניס: "עם ישראל מצדיע לגיבוריו שבנפילתם קידשו לנו את החיים. היום הזה מזכיר לנו שכולנו עם אחד. עם לידת מדינת ישראל הקמנו כוח מגן יהודי חדש, במקום זה שאבד לנו לפני 2000 שנה. לקחנו את גורלנו בידינו ולעולם לא נתפשר על בטחוננו. זו חובה וזכות אדירה לשרת בצה"ל, אבל שירותם בצה"ל של בני המגזר החרדי אינו מובן מאליו. חובתנו כמדינה היא לתמוך בחיילים והחללים החרדים, אשרינו שאלה הם חיילנו". 

יעקב וידר, יו"ר הליכוד בבני ברק: "דווקא בתקופה בה מיעוט קיצוני מסית, ואף פועל באלימות, נגד חיילי צה"ל החרדים, גוברת החשיבות של טקס האזכרה החשוב שאנו עורכים לזכרם של חללי צה"ל החרדים, שמסרו את נפשם על הגנת עם ישראל וארץ ישראל, אך לא זוכים שיעלו על קברם ביום הזיכרון. עם ישראל, על כל גווניו השונים, נכח כאן היום באזכרה והוכיח שוב שאנחנו זוכרים ולא שוכחים את הנופלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com