יום הזיכרון בעיני העולם: "סולידריות האבל של הציבור הישראלי מרגשת" «
+
יום הזיכרון בעיני העולם: "סולידריות האבל של הציבור הישראלי מרגשת" 0404

יום הזיכרון בעיני העולם: "סולידריות האבל של הציבור הישראלי מרגשת"

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תשע"ח נמצא בשעותיו האחרונות, כשלאורכו דאג העולם להביע הזדהות עם כאב המשפחות על האובדן ועם האבל הישראלי.

שגרירות ארצות הברית בישראל פרסמה הבוקר הודעה בה נכתב כי "ארצות הברית עומדת לצידה של ישראל ומתייחדת עם זכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה".

שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, התייחס כבר אמש ליום הקשה ואמר כי "הלוואי שבורא עולם ייתן כוח לכל אלה שאיבדו את קרוביהם ויקירהם בקרבות ישראל".

דן שפירו, מי ששימש כשגריר ארצות הברית בישראל עד כניסתו של פרידמן, אמר כי "מדהים כיצד מכובד הזיכרון של כל אחד מהנופלים, לצד הטיפול במשפחות השכולות, השנה ומזה עשרות שנים. סולידריות האבל של הציבור הישראלי מרגשת מאוד".

שגרירות פולין בישראל פרסמה כי "מחשבותינו נתונות למשפחות השכולות של חללי הטרור וקורבנותיו. אנו זוכרים גם דיפלומטים, עמיתים, שנפלו בעת שירותם".

גם בנציגויות ישראל בעולם הוזכר ליום הזיכרון.

שגרירת ארצות הברית בהודו, אביגייל שפירא, אמרה כי "אנו זוכרים את החללים ונפגעי הטרור. כל אנשי השגרירות נעמדו בדממה בזמן שנשמעה הצפירה בישראל".

ג'רמי יששכרוב, שגריר ישראל בגרמניה, סיפר על הטקס שנערך במתחם השגרירות בברלין ואמר כי "היום העצוב ביותר למשפחות השכולות ולאומה הישראלית כולה".

מרק רגב, שגריר ישראל בבריטניה, אמר כי "אנו מתאחדים עם זכרם של הנופלים במערכה לחירותה של ישראל, עם כל קרבנות הטרור ובני המשפחות שאיבדו את יקיריהן".

הקונגרס הציוני העולמי פרסם הודעה בה נכתב כי "שתי הצפירות לזכרם של 23,646 הנופלים ו-3,344 קרבנות הטרור מביאות את ישראל לקיפאון".