סגן שר הביטחון, בן דהן: "אנחנו יכולים לומר בפה מלא, המחיר ששילמתם לא היה לשווא" - 0404

סגן שר הביטחון, בן דהן: "אנחנו יכולים לומר בפה מלא, המחיר ששילמתם לא היה לשווא"

סגן שר הביטחון אלי בן דהן שימש נציג הממשלה בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, בעיר אופקים.

בן דהן: "לפני מספר ימים ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. לפני למעלה מ-75 שנה, היינו יהודי העולם, כעלה נידף. כל צרוע וכל זב, יכול היה לפגוע בנו, בלי שתהיה לנו אפשרות כל שהיא, להגן על עצמנו.
אלפיים שנה נדדנו בגלויות שונות והיו נתונים לשליטה מוחלטת של העמים השונים. לפני 70 שנה זכינו להקים את מדינת ישראל.

מיום הקמתה של המדינה הכרזנו לעולם כולו- "לא עוד". מדינת ישראל תגן על אזרחיה ותגן על יהודי העולם, בכל מקום על פני כדור הארץ. שילמנו על כך מחיר יקר, ולצערנו אנחנו עדיין משלמים.
מיטב בנינו ובנותינו הקריבו את חייהם כדי שנגיע למעמד המיוחד הזה, בו לא מוטל ספק בקיומה של המדינה ובקיומו של העם היהודי כולו.

גדלתי לא רחוק מכאן, בבאר שבע. בשכונה הסמוכה למחנה נתן שנקרא על שמו של נתן אלבז ז"ל. חונכתי על סיפור הגבורה של נתן ז"ל. נתן אלבז זכרונו לברכה, היה חייל בודד שעלה ממרוקו לארץ, כדי לשרת בצה"ל. במהלך שירותו, נתן הפיל את עצמו על רימון כדי להציל את חבריו במחנה. מסירות הנפש של נתן ז"ל, נמשכת משרשרת ארוכה של גיבורי העם היהודי לאורך הדורות, והיא נמשכת עד לחיילינו היום.

אין בידינו היכולת לנחם אתכם, המשפחות אשר שיכלו את הילדים, את האבות, את האחים, את הבעלים. היום, אחרי 70 שנות קיומה של המדינה, אנחנו יכולים לומר בפה מלא, המחיר ששילמתם לא היה לשווא.
הקמנו מדינה לתפארת. מדינה שהיא נס ופלא. הישגיה של המדינה הם מקור גאווה לכולנו ועל כך ביום זה, בשם ממשלת ישראל והעם כולו, אנחנו אומרים לכם תודה גדולה.

בעזרת ה' נדע כולנו לשמור על מורשתם, שהיא היא המקור והעוצמה לקיומה של המדינה. יהי רצון שנזכה להמשיך לחזק ולגדל את מדינתנו לאור מורשת זו. יהי זכרם ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com