משפחת גולדין: ״ממשלת ישראל פועלת בניגוד לערכי צה״ל ופוגעת באמון הציבור בצבא העם״ - 0404
+
משפחת גולדין: ״ממשלת ישראל פועלת בניגוד לערכי צה״ל ופוגעת באמון הציבור בצבא העם״ דובר צה"ל

משפחת גולדין: ״ממשלת ישראל פועלת בניגוד לערכי צה״ל ופוגעת באמון הציבור בצבא העם״

רגע לפני כניסת יום הזכרון לחללי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה תשע״ח, מפרסמת משפחתו של קצין צה״ל, סגן הדר גולדין, פוסט נוקב בדף הפייסבוק ״הדר שלי״ כנגד ממשלת ישראל, ראש הממשלה נתניהו ושרי הקבינט המדיני בטחוני.

משפחת גולדין: ״מחר בערב, כשדגל המגן דוד יונף חזרה לראש התורן, החגיגה שלנו לא תהיה שלמה. השמחה שלנו ביום העצמאות ה-70 למדינה שאנחנו כל כך אוהבים לא תהיה מלאה.

אנו מתוסכלים מההנהגה הישראלית. מאוכזבים מראש הממשלה ומשרי הממשלה ובמיוחד מאלו החברים בקבינט המדיני-בטחוני. כמשפחה, לקחנו על כתפנו משימה לשנות את המשוואה מול האויבים שלנו המבקשים לחטוף חיילים ולהשתמש בהם כקלפי מיקוח. כחלק מהצוואה המוסרית שהדר הפקיד בידנו, אנחנו מבקשים להפוך את חטיפת החיילים מנכס לנטל.

אנחנו דורשים מהממשלה לגבות מחיר מהאויב על אחזקתו בחיילי צה״ל ובאזרחים ישראלים. אבל, הממשלה לא עושה דבר. היא לא משנה את הכללים, לא מפעילה מנופי לחץ ואין לה בכלל מדיניות בנושא. ממשלת ישראל משקמת ובונה את עזה כאילו היא היתה שכונה בצפון תל אביב. לאורך חוף הים בעזה נבנים מפעלי התפלת מים, לרצועה מוכנסות מדי יום סחורות מקטאר ומטורקיה המסתכמות במיליארדים לאורך השנה.

אבל, ממשלת ישראל במקום להתנות כל סיוע בינלאומי במציאת פתרון לסוגיה ההומניטארית, ולדאוג להשבת החיילים, סמ״ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, משדה הקרב, מעדיפה לנהוג כבת יענה, להעלים עין לפעול בניגוד לערכי צה״ל ולפגוע באמון הציבור בצבא העם.

בסוף השבוע האחרון ראינו כולנו מה התשובה של חמאס וכיצד הוא מתייחס למנהיגות ולמדיניות הרופסת והלא ברורה של ישראל בעניין השבת החיילים. מחבלי חמאס, או כפי שמכנים אותם בעזה ״האזרחים התמימים״, שהוליכו בשישי בצעדה תודעתית ארון קבורה עם תמונות חיילי צה״ל ואזרחי ישראל עליו בדרך לגדר הגבול. הוכיחו, פעם נוספת, שהאויב שלנו לא מורתע וממשיך בגישתו שחטיפת חיילים היא כלי להכנעת מדינת ישראל. הגיע הזמן לשנות את המשוואה כאן ועכשיו.

ביום הזיכרון הזה וביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, אנחנו נושאים תפילה שיתאפשר לנו להפוך למשפחה שכולה כמו כל משפחה שכולה אחרת. אנחנו מבקשים שיהיה לנו קבר לעלות אליו ואנו מייחלים ליום שבו צה״ל וממשלת ישראל יחלקו כבוד אחרון להדר שלנו״.