3 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים בעכו, הוחרמו ע״י משרד החקלאות - 0404
3 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים בעכו, הוחרמו ע״י משרד החקלאות דוברות המשטרה

3 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים בעכו, הוחרמו ע״י משרד החקלאות

מפקחי משרד החקלאות ועיריית עכו החרימו אתמול (ב׳) 3 כלבים מדירה בעכו. הכלבים הוחזקו בתנאים לא ראויים ובניגוד לחוק צער בעלי חיים. הם סובלים מפרעושים, ככל הנראה בגלל שלא יצאו מהדירה שהייתה מלאה בצואה ומסריחה. בנוסף, מנעה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר נזקקו לו.

מדובר בשני כלבים זכרים (מעורב לבן ופינצ'ר חום קטן) ונקבה (מעורבת שחורה). מעבר לתנאי ההחזקה הלא ראויים, אף אחד מהכלבים לא היה מחוסן נגד כלבת. מפקחי משרד החקלאות פינו את הכלבים למתקן מוגן של משרד החקלאות לטיפול וחיסון.

לפעילות קדמו שתי ביקורות שנערכו בדירתה של תושבת עכו המוכרת לשירותי הרווחה, בחודשיים האחרונים. בביקורות נמצא כי מצבם של הכלבים מדאיג ומצב הדירה חמור מאוד ואינו ראוי להחזקת כלבים (או בני אדם). 

על פי הממצאים, החזקת הכלבים נעשתה בתת תנאים, בלכלוך ובזוהמה. בדירה מפוזרות שלוליות של שתן וצואה על הרצפה והרהיטים, יש סירחון חזק וניכר כי אין מוציאים את הכלבים כלל לטיולים. האמוניה המופרשת בצרכים גורמת לגירוי וצריבה בעיניים ובדרכי הנשימה לבעלי חיים ולאדם. בנוסף, פרעושים והיגיינה ירודה תורמים להתפתחות מחלות, העוברות גם לבני אדם ומסכנות את דיירי הדירה, ואת השכנים. כמו כן, שללה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר הם נזקקו לו.

מפקחי משרד החקלאות והעירייה ניסו לשכנע את בעלת הכלבים לוותר עליהם בהסכמה כיוון שהיא עצמה מודה שאין לה את היכולת הכלכלית לטפל בהם, אך היא סירבה.

לבעלת הכלבים היסטוריה רצופה בליקויים בהחזקת כלבים, לרבות הוצאת 12 כלבים על ידי צו בית משפט מטעם עיריית עכו לפני כשנתיים בשל ליקויים בהחזקתם והפרות חוק צער בעלי חיים. במקרה זה, עיריית עכו עתרה לבית משפט ודרשה לפנות את הכלבים ולהגביל את בעלת הדירה להחזקת כלב אחד. בקשה שהתקבלה בבית המשפט בספטמבר 2016, והותר לה להחזיק כלב אחד בלבד, החלטה שעל פי הביקורות במקום, לא כובדה. (צילום: ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com