טקס זכרון לחללי צה"ל החרדים ייערך בבני ברק: "גם לחרדים מגיע שיגידו עליהם קדיש" - 0404
טקס זכרון לחללי צה”ל החרדים ייערך בבני ברק: “גם לחרדים מגיע שיגידו עליהם קדיש” דובר צה"ל

טקס זכרון לחללי צה”ל החרדים ייערך בבני ברק: “גם לחרדים מגיע שיגידו עליהם קדיש”

פעילי “המטה החרדי בליכוד” יערכו זו השנה השלישית ברציפות את האזכרה לחללי צה”ל החרדים בבית הקברות של נציבי ישיבת פוניבז’ בבני ברק. נציג הממשלה בטקס השנה יהיה שר המדע והטכנולוגיה, ח”כ אופיר אקוניס, שישא במקום דברים לזכרם של החללים החרדים, שחלקם קבורים במקום.

כמידי שנה, “המטה החרדי בליכוד” עורכים בשיתוף תנועת “אם תרצו”, טקס אזכרה מרכזי לזכרם של חללי צה”ל החרדים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. את אירוע האזכרה יזם יעקב וידר, יו”ר המטה החרדי בליכוד ויו”ר הליכוד בבני ברק, לאחר שקיבל פניה מהרב יצחק דרקסלר ז”ל, מגיבורי מלחמת יום הכיפורים.

הרב דרקסלר, ממייסדי מסלול הנח”ל החרדי, שנפטר לפני מספר ימים, הגיע מידי שנה לבית הקברות פוניבז’ בבני ברק כדי לומר קדיש על חברו לספסל הלימודים בת”ת “חוג חתם סופר” בבני ברק, טוראי יצחק לוינשטיין הי”ד. בראיון שערך בשנה שעברה, סיפר הרב דרקסלר כי, “כשהוריו של יצחק היו בחיים, הם היו מגיעים לבית העלמין אך מאז שנפטרו אף אחד לא מגיע. בשנים האחרונות הייתי מגיע והייתי בודד. זה כואב, כי גם לחללים החרדים מגיע שמישהו יגיד עליהם קדיש”. ראש הממשלה הספיד את הרב דרקסלר השבוע: “יצחק הקדיש את חייו להנצחת חללי צה״ל החרדים”.

כזכור, בשנה שעברה הגיעו למקום קבוצה מאנשי הפלג הירושלמי והקימו מהומה במהלך נאומו של השר איוב קרא, שהיה נציג הממשלה בטקס, בטענה כי מי שמשרת בצה”ל איננו חרדי ולכן אין כלל חללי צה”ל חרדים והטקס כולו מיותר, אך פונו מהמקום על ידי כוחות גדולים של משטרת ישראל.

יעקב וידר, יו”ר הליכוד בבני ברק: “דווקא בתקופה בה מיעוט קיצוני מסית, ואף פועל באלימות, נגד חיילי צה”ל החרדים, גוברת החשיבות של טקס האזכרה החשוב שאנו עורכים לזכרם של חללי צה”ל החרדים, שמסרו את נפשם על הגנת עם ישראל וארץ ישראל, אך לא זוכים שיעלו על קברם ביום הזיכרון. אני מודה לממשלת ישראל על הסיוע וקורא לכלל הציבור לכבד את זכרם של אחינו הקדושים הי”ד, לבוא לטקס ולהצטרף אלינו בתפילה לעילוי נשמתם”.

יו”ר תנועת “אם תרצו”, מתן פלג, שתנועתו מובילה את השתלבותם של החרדים בחברה הישראלית והצטרפה ליוזמת המבורכת להנצחת החללים החרדים הגיב גם הוא.

מתן: “אנו מצדיעים לחיילי צה”ל בכל מקום שהם וזוכרים את הנופלים כולם. החיילים החרדים הקבורים בבני ברק הם אות להשתלבות בין ספרא וסייפא המשמשים יחד בחרדת קודש ובהצלחה מרובה. אנו נזכור את כולם, באמירת תהילים וקדיש לזכר הנופלים, בהצדעה לדגל ובעמידה יחד-כאיש אחד בלב אחד”. (בתמונה: חיילי נצח יהודה, ארכיון).

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com