משפחות שכולות בעצומה נגד "טקס זיכרון משותף": "מצג שקרי של שוויון בין קדושי ישראל למחבלים שפלים" - 0404
משפחות שכולות בעצומה נגד חדשות 0404

משפחות שכולות בעצומה נגד "טקס זיכרון משותף": "מצג שקרי של שוויון בין קדושי ישראל למחבלים שפלים"

לאחר ששר הביטחון, אביגדור ליברמן, לא הסכים לאשר את כניסתם של בני משפחות מחבלים אל תחומי מדינת ישראל, שהוזמנו לטקס הזיכרון הישראלי-ערבי הצפוי להתקיים בליל יום הזיכרון הקרוב, עתרו מארגני הטקס ההזוי לבג"ץ על מנת שיאשר את כניסתם של משפחות המחבלים לארץ. 

אמש (מוצ"ש) לקראת הדיון בבג"ץ, פורסמה ברשת עצומה של בני משפחות שכולות המחזקת את ידיו של ליברמן וקוראת לבית המשפט לנהוג במוסריות ולדחות את העתירה.

בעצומה נכתב כי החותמים "מביעים בזאת את מחאתנו החריפה ואת העלבון הצורב בנו מהניסיון לפגוע בקדושתו של יום הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ובמהלך פרובוקטיבי ופוגעני להביא אל שטחי המדינה משפחות מחבלים – רוצחים שפלים ושותפיהם ל"טקס משותף" הבא למעשה ליצור מצג שקרי של שוויון וזהות בין קדושי ישראל חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שנפלו על תקומת מדינתנו, לבין אותם אנשים שפלים המנסים לרצוח ולהשמיד אנשים נשים וטף".

רוני קליינולד, מיוזמי העצומה ששכל את אחיו משה קליינולד ז"ל ואת גיסו משה טל ז"ל: "הציניות הנוראית של המארגנים את הטקס, הנותן מקום של כבוד לרוצחים שפלים, דווקא בערב הקדוש כל-כך, יום הזיכרון, היא פגיעה כואבת בליבם של רבים מבני משפחת השכול ופגיעה בכבודם של הנופלים. אני מצפה מבית המשפט לדחות על הסף את העתירה ההזויה הזו, שבאה לעשות הון פוליטי על דמם של הנופלים הרבים במלחמות ישראל".

(בתמונה: טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, צילום ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com