יוזמה מבורכת: "מפקדים למען ביטחון ישראל" בפרויקט מיוחד ליום הזיכרון - לא משאירים אף נופל לבד - 0404
צילום: חדשות 0404

יוזמה מבורכת: "מפקדים למען ביטחון ישראל" בפרויקט מיוחד ליום הזיכרון – לא משאירים אף נופל לבד

לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יוצאת תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" בפרויקט מיוחד הקורא לציבור להצטרף לחברי התנועה ולפקוד את קברי חללי צה"ל בטקסי הזיכרון ברחבי הארץ ולהבטיח שאף חלקת קבר צבאית לא תיוותר מיותמת.

בין 23,645 חללי מערכות ישראל ב-70 שנות קיומה, ישנם חללים שאין אדם שפוקד את קברם ביום הזיכרון. בין אם מדובר בחיילים בודדים או במי שנפלו לפני שנים רבות וכבר אין בני משפחה שיפקדו את קברם ויעלו את זכרם. במסגרת היוזמה, חברי תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" מזמינים את הציבור להצטרף אליהם ולחלוק לנופלים את הכבוד לו הם ראויים יותר מכל.

באתר מיוחד שהשיקה התנועה http://remember.cis.org.il ניתן למצוא בקלות על גבי מפה אינטראקטיבית את מיקומו של בית עלמין צבאי קרוב, ולשתף ברשתות החברתיות היכן יתייצב כדי לזכור ולוודא שאף נופל אינו נותר לבד.

יו"ר ומייסד "מפקדים למען ביטחון ישראל", אלוף (במילואים) אמנון רשף: "המחשבה על קבר של חבר לנשק או פקוד לשעבר שנשאר מיותם אינה נותנת לנו מנוח. זו החובה המוסרית שלנו, אנו שהובלנו חיילים לקרב, לדאוג שאף נופל לא יישאר ביום הזה לבד. האחריות שלנו כמפקדים לא מסתיימת לעולם ואנחנו קוראים לציבור הרחב להצטרף אלינו ביוזמה החשובה הזו".

“מפקדים למען ביטחון ישראל” היא תנועה לא מפלגתית של בכירי מערכת הביטחון בדימוס. חברים בתנועה מפקדים בדרגות הבכירות ביותר מצה”ל, השב”כ, המוסד ומשטרת ישראל. יו"ר התנועה ומקימה, אלוף (במיל') אמנון רשף, שימש כמפקד גייסות השריון, מפקד עוצבת הפלדה ומפקד חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com