70 שנה למדינה: כל הטיפים לעל האש מושלם - 0404
+
70 שנה למדינה: כל הטיפים לעל האש מושלם pexels.com

70 שנה למדינה: כל הטיפים לעל האש מושלם

יום העצמאות מתקרב ויחד איתו העומס על אתרי הטבע, הקמפינג והברביקיו. אז איך מפיקים אירוע מושלם ביום ההולדת של המדינה? הנה כמה הצעות חגיגיות במיוחד

חגיגות יום העצמאות מתאפיינות מדי שנה באירוח על האש. בעלי בתים פרטיים עושים את זה בחצר, מי שגר במרפסת יוצא אליה כבר בשעות המוקדמות של הבוקר וצעירים עם גישה לגג משתלטים עליו עד השעות הקטנות של הלילה. בנוסף, השנה תחגוג מדינת ישראל יום הולדת 70 וזה בדיוק הרגע להפיק אירוע מיוחד.

האמת היא שלא חייבים לגור בבית גדול בשביל לארח חברים לעל האש ביום העצמאות. מלבד גישה לאוויר הפתוח ועמדה בטיחותית למנגל, ניתן לעשות את זה גם בדירות קטנות. הדבר היחיד שצריך לדאוג לו בהקשר הזה הוא עיצוב מתאים של פינת אוכל ונגישות גבוהה למנות הראשונות, העיקריות  והקינוחים. כמו כן, יש להתאים את אופי האירוח לגיל הממוצע של המוזמנים ולהחליט מראש על התפריט.

כמה אנשים מגיעים ואיזה כלים לקנות?

הטיפ הכי חשוב לעל האש מושלם הוא לקבל אישורי הגעה מהמוזמנים. כך תדעו כמה בשר לקנות, איזה שתייה להביא וכמה מקומות להכין. במידה ואתם מתכננים אירוע שבו משתתפים חברים קרובים ובני משפחה, אין בעיה לפזר בין כולם את רשימת המשימות. אל תיקחו על עצמכם את הפקת האירוע לבד וזכרו שמדובר גם בהוצאה כספית לא מבוטלת.

מבחינה פרקטית, אירוח על האש מומלץ לבצע על בסיס שימוש בכלים חד פעמיים. יש כיום כלים חד פעמיים באיכות לא פחות גבוהה מכלי חרסינה וזכוכית וחלקם גם מיוצרים מחומרים ממוחזרים. אם תרצו להפתיע את האורחים ולהשיג טוויסט מרענן לאירוע החגיגי, תוכלו למצוא כלים חד פעמיים בצבעי הדגל ולעצב את השולחן בכחול ולבן.

במקביל, קחו בחשבון את הציוד שנדרש להכנת האוכל עצמו. השקיעו ברכישת ערכת מנגל אמיתית והתייעצו עם מי שאחראי על הבשר. בדקו איזה כלים הוא צריך בשביל להפוך את ההמבורגרים, לשמן את הרשת ולטפל בקבבים. זה אולי נראה לכם בטל בשישים לעומת שאר ההכנות, אבל מדובר בהשקעה משתלמת עם ערך מוסף.

מוזיקה, תאורה ופעילויות

מי שמוזמן אליכם ביום העצמאות לא בא רק בשביל לאכול. מומלץ להיערך עם מוזיקה מתאימה ואפשר לספוג השראה מפלייליסטים מוכנים באתרי האינטרנט. במידה ויש לכם העדפות מיוחדות, ודאו שיש בגינה או בתוך הבית את כל הציוד המתאים להשמעת מוזיקה והתחשבו גם בשכנים.

בנוסף, זכרו שיכול להיות שהאירוע יימשך לתוך שעות הערב והחשיכה. נסו לדאוג לתאורה מלאכותית והציבו אותה באופן שיאפשר קיום פעילויות חברתיות. תנו לאורחים שלכם הרגשה ביתית ואל תשכחו כיסאות, שולחנות ושקיות אשפה. בקשו עזרה מהילדים וצאו מדי פעם להפסקה כדי לחגוג את יום העצמאות כמו שצריך.

pexels.com