משלחת שב"כ למצעד החיים - כולם דור שני ושלישי לניצולי שואה - 0404
+
משלחת שב"כ למצעד החיים – כולם דור שני ושלישי לניצולי שואה תקשורת שב״כ

משלחת שב"כ למצעד החיים – כולם דור שני ושלישי לניצולי שואה

משלחת אנשי ונשות שירות הביטחון הכללי שהגיעה למצעד החיים יחד עם ראש השב"כ נדב ארגמן, הם כולם דור שני ושלישי של ניצולי שואה. רבים מבני משפחותיהם המורחבות מצאו את מותם באוושויץ, חלקם אף היו ממנהיגי מרד גטו ורשה. 

האנשים הללו, שלא נוכל לזהותם בתוך 12 אלף הצועדים, שעסוקים יום יום במלאכת סיכול הטרור, הגיעו לכאן היום כדי לקחת חלק במפעל החשוב הזה יחד עם נשיא המדינה וראשי מערכת הביטחון.

 בין הצועדים, ר', נכדו של יהושוע אשר היה פרטיזן בארגון אצ"י ואחד ממובילי מרד גטו ורשה (בהיותו נער). ר' הוא דור שלישי של אנשי ביטחון, משמש כיום בתפקיד מודיעיני סיכולי בשב"כ. ר' סיפר כי סיפורי הגבורה על סבו היוו השראה עבורו לקריירה הביטחונית אותה הוא ממלא כיום.

עוד משתתפת במשלחת אנשי השב"כ, ע' – ראש ענף מודיעיני אשר אמה היא ניצולת שואה מצ'רנוביץ שברומניה שנשלחה לגטו ברשד בטרנסניסטריה. המלחמה הפרידה בין בני המשפחה לאביהם. לאחר שעלו לישראל והיו בטוחים כי אב המשפחה הוצא להורג, גילו באמצעות מדור חיפוש קרובים כי האב נותר בחיים, המשפחה התאחדה בארץ.

עוד צועד במשלחת השב"כ, ג', אשר סבתו שושנה, היום בת 93, היא ניצולת מחנה אוושויץ וצעדות המוות שעלתה לארצנו ב-1948. אביה ואחיה הקטן נרצחו באושוויץ. אחיו של ג' הוא תא"ל בצה"ל אשר צועד גם הוא היום במשלחת הנשיא במצעד החיים 2018.  שני נכדיה של שושנה, משירות הביטחון הכללי ומצה"ל צועדים היום יחד על אדמת מחנה ההשמדה.

תקשורת שב״כ