טיפים לרכיבה על אופניים - 0404
+
טיפים לרכיבה על אופניים depositphotos

טיפים לרכיבה על אופניים

קשה לפספס אותם. בתוך העיר, לאורך מסלולי רכיבה מאתגרים באמצע היער, ובמקומות נוספים… רוכבי האופניים, כך נראה לעיתים, השתלטו עם העולם מאז שגילו את יתרונותיה הרבים של הרכיבה עצמה. יחד עם זאת, יש לזכור שמדובר בכלי, שאם לא משתמשים בו כהלכה, לא רוכבים עליו בזהירות, חשופים לסכנות ואפילו לתאונות קשות. אוהבים לרכב על אופניים? עכשיו, כשהחורף כבר כאן, זה הזמן להיערך נכון לקראת הרכיבה ולאמץ כמה טיפים חשובים שיאפשרו לכם, הרוכבים, ליהנות מרכיבה מהנה ובעיקר – בטוחה. אין הבדל כמובן בין אופניים חשמליות לאופניים רגילות. רכיבה על כל אחת מהאפשרויות האלו מצריכה מכם אמצעי בטיחות מתאימים. איך רוכבים נכון בחורף? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

  1. קסדה על הראש – הטיפ הזה תקף לכל עונה, ועל אחת כמה וכמה לעונה הרטובה, שמציבה לכם לא מעט אתגרים כרוכבים. יש לכם אופניים חשמליות או אופניים רגילות? אל תצאו לרכב ללא קסדה. אנו שומעים לא אחת על תאונות דרכים של רוכבי אופניים שנפגעו בראש, פגיעה חמורה ומסכנת חיים. אפשר למנוע את כל זה ולמזער באופן משמעותי את הנזקים על ידי חבישת קסדה מתאימה.
  2. גשם חזק מדי? אתם לא מוכרחים לצאת לרכב – נכון, החורף מביא אתו קסם ויופי מיוחד שקשה לפעמים לעמוד בפניו, יחד עם זאת, אם קמתם לבוקר שבת גשום במיוחד, וותרו על הרכיבה או המתינו, לפחות, עד שהגשם ייפסק. רכיבה בגשם יכולה להיות מסוכנת במיוחד וגם אם אתם רוכבים מנוסים מאד.
  3. רכבו לאט – גם אחרי הגשם, זו עשויה להיות רכיבה מאתגרת מאד המצריכה מכם תשומת לב רב ומעבר לרגיל. הכביש והשבילים יכולים להיות חלקים מאד כשהם רטובים ועבור רוכבים האופניים להפוך לסכנה של ממש. ולכן, אם נקלעתם לגשם, המתנתם במקום יבש שייפסק ויצאתם לאחר מכן לדרך, סעו לאט. זה לא הזמן להתחרות זה בזה או להפגין את המיומנות הרבה שלכם. זה הזמן להיות זהירים ולרכב לאט.
  4. וודאו שהאופניים שלכם תקינות אם יש לכם אופניים חשמליות (וגם רגילות), חשוב מאד לבדוק אותן לפני שיוצאים לדרך, ובמיוחד בזמן החורף. אופניים תקינות יבטיחו לכם רכיבה בטוחה (ובתנאי כמובן שאתם מקפידים על כל הכללים ונזהרים) בעונה הקרה והרטובה. אל תחכו לגשם הראשון. בדקו את האופניים שלכם עוד בסתיו, לפני שמגיע החורף. הקפידו על בדיקות תקינות האופניים גם בזמן החורף ואם זיהיתם תקלה או בעיה כלשהי, אל תצאו לדרך לפני שאתם מתקנים אותה. תקלה באופניים, ובמיוחד כשהכביש רטוב, יכולה לגרום לתאונה.

מומלץ לקרוא: ביטוח ורישוי לאופניים חשמליים.

  1. למדו על המסלול שלכם מראש – לאור האתגר הרב שברכיבה בחורף, כדי למזער נזקים כמה שיותר, מומלץ מאד להכיר מראש את המסלול שאליו אתם רוצים לצאת. בין אם בתוך העיר ובין אם מחוצה לה, חשוב מאד שתכירו אותו היטב וגם את ה"הפתעות" שתפגשו בדרך. ככל שתגיעו מוכנים למסלול, כך תתמודדו בהצלחה רבה יותר עם כל אתגר שתפגשו, וגם כשיורד גשם חזק וכשהכביש רטוב במיוחד.
  2. אל תרכבו לבד – אם אתם חסרי ניסיון ברכיבה על כבישים רטובים במהלך החורף, צאו לרכיבה עם אנשים שאתם סומכים עליהם, רוכבים מנוסים. הם ינחו אתכם כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הרכיבה עצמה ויהווה מקור טוב, שאפשר להתייעץ בו תוך כדי הרכיבה. אתם לא מוכרחים לצאת לרכיבה בקבוצה גדולה אם אתם לא רוצים, אבל קחו אתכם לפחות רוכב מנוסה אחד או שניים ורכבו לצדם (או אחריהם).