טבריה חוגגת 70 יחד עם מדינת ישראל בסדרת אירועים מרתקת: בים, באוויר וביבשה - 0404
+
טבריה חוגגת 70 יחד עם מדינת ישראל בסדרת אירועים מרתקת: בים, באוויר וביבשה דוברות והסברה עיריית טבריה

טבריה חוגגת 70 יחד עם מדינת ישראל בסדרת אירועים מרתקת: בים, באוויר וביבשה

חגיגות יום העצמאות בטבריה נערכות בסימן 2000 שנה להיווסדה של העיר. הערב יחל עם החגיגות המרכזיות בגן העיר עם פאר טסי, להקת חיל האוויר ואמנים נוספים. בחצות תיערך לבני 18+ בפארק ברקו מסיבת חוף לילה כחול לבן עם הזמר מוקי ודי ג'יים מובילים עד אור הבוקר. ביום העצמאות למחרת בטיילת אלון, מטס חגיגי ואקרובטי של חיל האוויר ומפגן צה"ל צניחה אל הכנרת בליווי הופעות ואמנים. גם חניון צה"לי יפתח לראשונה בטבריה בתא שטח מעל רחוב בר כוכבא הודות לבקשתו של ראש העיר מאלוף פצ"ן.

יום עצמאות כזה ככל הנראה לא היה בטבריה כבר המון שנים, יום עצמאות שגדוש באירועים מרתקים לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל ולשחרור העיר טבריה ו-2000 שנים להיווסדה. החגיגות המרכזיות ייערכו בערב העצמאות בגן העיר ששב להיות מקום המופעים המרכזי של האירועים העירוניים, בערב זה יופיעו הזמר פאר טסי, להקת חיל האוויר, אדווה עומר, היילה אסולין ואופיר פאנצ'ו. את הערב שאותו ינחה העיתונאי ואיש הטלוויזיה הטברייני צחי קומה, ינעימו גם שורה ארוכה של אומנים מקומיים, מופעי מחול וריקוד בליווי מופעי זיקוקים מרהיבים.

בחצות הלילה יוכלו בני ה-18+ ליהנות ממסיבת חוף, לילה כחול לבן בפארק ברקו עד אור הבוקר יחד עם הזמר מוקי ועוד 3 די ג'יים מובילים. השתתפות במסיבה הנערכת בחסות משרד התרבות והספורט מחייבת רישום מוקדם באתר של מינהלת האירועים לכבוד 70 שנה למדינה במשרד התרבות.

למחרת החל מהשעה 09:00 בבוקר בטיילת אלון ייערך מטס חגיגי של חיל האוויר שיבצע בין היתר גם מופע אקרובטי, ומפגן צניחה של צה"ל אל מי הכנרת מול הטיילת. מפגן הצניחה יתבצע בארבעה סבבים כאשר במהלכו יצנחו כ-40 צנחנים ובתוכם 3 דורות של צנחנים: האלוף אמיר ברעם מפקד הגיס הצפוני ומפקד המכללות, בנו, ואביו של האלוף. כל מהלך המטס והמפגן ישודר ע"ג מסכי ענק, בשידורים ישירים לכלי התקשורת השונים, ועל הבמה המרכזית בטיילת יופיעו: להקת חיל האוויר, טוביה צפיר, כוכבת הנוער אנה זק, הזמרים מור ואלדד, והמנחות רחלי ואושי.

הצנחנים ייאספו מן המים ע"י סירות חיל הים, ובסיום מפגן הצניחה ייערך טקס שבו יעניק האלוף לראש העיר יוסי בן דוד מדליה מאת הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, לרגל מלאת 70 שנה למדינה. יש לציין כי מפגן הצניחה האחרון של צה"ל בכנרת תוך שיתוף פעולה עם עיריית טבריה נערך בשנת 1965, והמפגן הזה שאליו צפויים להגיע אלפים בהחלט סוגר מעגל מסוים.

עוד אירוע מרכזי נוסף הפתוח למבקרים הרבים הינו פתיחת חניון צה"לי פתוח של פיקוד הצפון בטבריה. בחניון שימוקם בתא שטח פתוח מעל רחוב בר כוכבא ובסמוך לאולמי מצפור לשעבר, תתקיים תצוגת כלי רכב משוריינים קלים וכבדים כגון, טנקים, תומ"תים, נמ"רים, אכזריות, האמרים, אמצעי צה"ליים ואמצעים עירוניים בחירום. החניון ייפתח למבקרים בין השעות 09:00 עד 13:00 והכניסה תהיה באמצעות הצגת תעודת זהות. במהלך השבועות האחרונים קיים ראש העיר יוסי בן דוד שיחות רבות מתוך היכרות קרובה עם אלוף פצ"ן האלוף יואל סטריק, על מנת לבדוק את אפשרות הקמת החניון בטבריה במלאת 70 שנה לשחרורה של העיר במלחמת העצמאות והאלוף נעתר לבסוף לבקשתו של ראש העיר לקיים את החניון הצה"לי הפתוח בטבריה.

ראש העיר יוסי בן דוד: "ניהלנו מגעים מזה תקופה ארוכה עם גורמי הצבא בכל הקשור לאירועים, ביצענו הכנות רבות שכללו פגישות תיאום וסיורים בשטח, יש לנו בהחלט יום עצמאות גדוש באירועים מרתקים לטובת תושבי טבריה והאזור, אני מודה לצה"ל, ליחידת הצניחה, לחיל האוויר, לחטיבה 7 ולמשרד התרבות על כך שבחרו בעיר טבריה כמוקד לפעילות חגיגות 70 שנה למדינה, 70 שנה לטבריה ו-2000 שנים להיווסדה. אני מזמין את כלל תושבי טבריה והאזור להגיע, להשתתף בחוויה אמיתית וליהנות ולחגוג יחד איתנו את יום העצמאות המיוחד הזה".