במסגרת אירועי "זיכרון בסלון": אלפי קשישים שמעו עדויות מפי ניצולי השואה - 0404
+
במסגרת אירועי "זיכרון בסלון": אלפי קשישים שמעו עדויות מפי ניצולי השואה באדיבות עמיגור

במסגרת אירועי "זיכרון בסלון": אלפי קשישים שמעו עדויות מפי ניצולי השואה

אלפי דיירים של עמיגור, חברת הבת של הסוכנות היהודית, ערכו הבוקר (חמישי) טקסים במועדוני גיל הזהב ברחבי הארץ, במהלכם האזינו לעדויות של חבריהם ששרדו את השואה ומתגוררים יחד עמם בבתי עמיגור. האירועים נערכים במסגרת המיזם החברתי "זיכרון בסלון" ומשתתפים בהם גם בני משפחה, תושבים ונציגי הקהילות המקומיות.

סימה פוצ'ינסקי בת ה-88, דיירת בית גיל הזהב בקרית בנימין, שיתפה את סיפורה האישי בהתרגשות גדולה בפני 70 דיירים ובני משפחותיהם. סימה הייתה בת 11 בזמן המלחמה ובפעם הראשונה חשפה את הזיכרון הכואב שלה: "אף פעם לא אשכח איך אמי ואני חפרנו בקרח קבר קטן לאחי שרק נולד וקפא למוות. בשבילי הניצחון הגדול זה שאני יושבת כאן היום עטופה במשפחה וחברים ומספרת את סיפור הניצחון שלי על הנאצים".

סימה מספרת את סיפורה בבית גיל הזהב.

באדיבות עמיגור

עמיגור היא חברה בת של הסוכנות היהודית המנהלת כ-57 בתי גיל זהב סוציאליים ברחבי הארץ שבהם מתגוררים כ-7,000 קשישים, למעלה מ-60% מהם ניצולי שואה.

יו"ר מועצת המנהלים של עמיגור, אריה אביר: "הסוכנות היהודית ועמיגור רואות בטיפול בניצולי השואה זכות גדולה ועוסקות באופן קבוע בקידום פתרונות דיור לציבור זה בכל ימות השנה, תוך ליווי הניצולים ושיפור רווחתם ומתוך כבוד והערכה לפועלם ולסיפור חייהם הייחודי".

לאחרונה יצאו הסוכנות היהודית ומשרד השיכון במיזם חסר תקדים להקמת כ-2650 יחידות דיור ציבורי לקשישים ובהם ניצולי שואה רבים, באמצעות חברת עמיגור. החברה אף קיימה פרויקט מיוחד בעשור האחרון ואספה למעלה מ-1,000 סיפורי חיים של דייריה ניצולי השואה, פרטיזנים ולוחמים יהודים שלחמו בצבא האדום והגישה אותם למשמרת עולם במוזיאון יד ושם יחד עם כ-3,000 דפי עד.

באדיבות עמיגור