ברקת למירי רגב: ״יש לבטל את טקס הזיכרון המשותף לחללי צה״ל ולמחבלים״ - 0404
ברקת למירי רגב: ״יש לבטל את טקס הזיכרון המשותף לחללי צה״ל ולמחבלים״ עמוד הטוויטר של ניר ברקת

ברקת למירי רגב: ״יש לבטל את טקס הזיכרון המשותף לחללי צה״ל ולמחבלים״

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת פנה במכתב דחוף לשרת התרבות, מירי רגב, וכתב כי יש למנוע קיום טקס משותף לנופלי צה״ל הגיבורים ולמחבלים.

ברקת: "התאכזבתי לקרוא שגלריית ברבור הפועלת בלב העיר ירושלים, בירת ישראל, מתכוננת לערוך אירוע פרובוקטיבי ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל שבו יצוינו במשותף הזיכרון הן לנופלים הגיבורים של צה"ל והן למחבלים.

אירוע שכזה מעורר כעס ותחושות מועקה בקרב משפחות השכול וציבורים רחבים בירושלים ובמדינה כולה.

כדי להוסיף שמן למדורה בחרו המארגנים בגלריית ברבור לעשות את האירוע במבנה עירוני ושלא כדין! אני פונה אלייך על מנת לשלב ידיים ולעשות יחד כל שניתן באמצעים חוקיים ובהתאם לסמכויותינו על מנת להפסיק את הביזיון הזה.

זוהי חובה מוסרית לא רק כלפינו אנו, אלא גם כלפי משפחות שכול רבות שהדבר מהווה פגיעה בזכר יקיריהם חללי צה"ל ופעולות האיבה. הנחתי את הגורמים המקצועיים בעירייה לפעול במסגרת ההליך המשפטי שכבר התחלנו בעבר לפינוי הנכס, לפנות לאלתר לבית המשפט ולבקשו לעצור את קיום אירוע הזה.

אני פונה אלייך על מנת שתנחי את הגורמים המקצועיים במשרדך לבטל את החלטתם להגדיל את התקציב של משרד התרבות לגלריית ברבור ואף לשקול לבטלה לחלוטין״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com