מלחמת גרסאות בין הליכוד לבית היהודי על פסקת ההתגברות - ביום ראשון דיון בעניין ה״מודל הבריטי״ - 0404
מלחמת גרסאות בין הליכוד לבית היהודי על פסקת ההתגברות – ביום ראשון דיון בעניין ה״מודל הבריטי״ ניו מדיה, הליכוד

מלחמת גרסאות בין הליכוד לבית היהודי על פסקת ההתגברות – ביום ראשון דיון בעניין ה״מודל הבריטי״

דבר אחד ברור: מישיבת שרי הקואליציה בעניין פסקת ההתגברות, לא יצא שום דבר חדש ואף אחד לא התקדם.

ראש הממשלה ושר החינוך התעמתו בניהם. בנט דרש מראש הממשלה ״לעבור ממילים למעשים ולהעביר עוד היום פסקת התגברות רחבה״. ב״בית היהודי״ טוענים כי ראש הממשלה סרב. בסביבת ראש הממשלה מבהירים כי הדבריים אינם נכונים ואף ״שקריים״ וכי ״המודל הבריטי״ (אי יכולת של בית המשפט לפסול חוקים), תועלה לדיון ביום ראשון הקרוב.

בליכוד טוענים כי ההצעה של ראש הממשלה רחבה יותר מזו של בנט. בסביבתו של בנט טוענים כי בנט אף אמר כי עליהם לכנס עוד היום אחר הצהריים את וועדת השרים לחקיקה כדי לאשר את פסקת ההתגברות הרחבה וכי כאשר שאל בנט את יריב לוין האם יש בידם הצעה כזאת גרגע, השיב האחרון כי אין.

כך או אחרת, בליכוד מבהירים כי ביום ראשון ידונו בנושא ההצעה המורחבת.

ח”כ בצלאל סמוטריץ’: “חשוב לדייק – אמרתי לשר לוין ואני אומר גם עכשיו שהמודל הבריטי שקובע מפורשות שבג”ץ בכלל לא יכול לפסול חוקים, הוא יותר טוב מפסקת ההתגברות (שאומרת שהכנסת יכולה לחוקק מחדש).

ממש לא אמרתי וזה גם לא נכון שההצעה שלי בעייתית. ההצעה הבעייתית היא הישראבלוף שכחלון רצה שזה פסקת התגברות ספציפית רק למסתננים. זו פיקציה שלא מחזיקה מים ואין לה שום סיכוי לעמוד במבחן בג”ץ. לסיכום, הכי טוב (והכי יומרני) המודל הבריטי. אח”כ פסקת ההתגברות.

השאלה אם ראש הממשלה באמת רוצה להעביר או שהוא מחפש להתקוטט כדי להביא לבחירות מוקדמות אחרי הוא לא הצליח בכך לפני חודש. אחרי השעתיים האחרונות קצת נראה שמה שהוא מחפש זה לריב אבל אשמח מאוד להתבדות ולראות שהוא אכן הולך להעביר את זה״.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com