המופתי של ירושלים השתתף באירוע של חיזבאללה - 0404
+

המופתי של ירושלים השתתף באירוע של חיזבאללה

כפי שנחשף לראשונה בערוץ 20, מוחמד חוסיין המכהן כמופתי של ירושלים השתתף בכנס אשר התרחש בחסותו של ארגון הטרור חיזבאללה והתקיים בלבנון בחודש שעבר.

הפורום המשפטי ו'לך ירושלים' פנו ליועמ"ש בדרישה כי יפתח בחקירה פלילית כנגד המופתי בחשד ליציאה למדינת אויב, יצירת מגע עם סוכן זר וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. מהנתונים שנאספו עולה תמונה לפיה חוסיין השתתף בכנס בידיעה כי ישתתפו נציגי ארגוני טרור שונים ביניהם החמאס והחיזבאללה.

חוסיין אף קיבל אות הוקרה מאת מארגני הכנס, וכן נכח בנאומים של ראשי ארגוני הטרור (נאום וידאו של חאלד משעל ונאום של השייח' נעים קאסם, סגן מזכ"ל חיזבאללה). הימצאות מקום הכנס בארץ אויב מעמידה בעצמה עילה מבוססת להעמדתו של חוסיין לדין.

עו"ד יותם אייל מהפורום המשפטי: "מעשיו של המופתי של ירושלים הם פליליים וחמורים ביותר. המופתי מסית במשך שנים כנגד ישראל ולפגיעה באזרחיה ובמקרה הנוכחי אף נפגש עם ראשי ארגוני טרור הפועלים יום וליל להשמדתה. על מדינת ישראל לפעול בכל כוחה על מנת למנוע את ההסתה כנגדה אם זה במוסדות החינוך במזרח ירושלים ואם זה בפעולות כמו של המופתי אשר ממשיך ליהנות מזכויות רבות במדינת ישראל. הפורום המשפטי קורא למדינת ישראל להעמיד את המופתי לדין פלילי על מעשיו החמורים ולהציג אמירה ברורה שגם לתושבי מזרח ירושלים מגיע לא לחיות תחת הסתה".