מפקד יחידת אגוז, סא''ל רועי לוי ידליק את משואת צה"ל ביום העצמאות. לוי: "מודה על הזכות" - 0404
+
מפקד יחידת אגוז, סא"ל רועי לוי ידליק את משואת צה"ל ביום העצמאות. לוי: "מודה על הזכות" דובר צה''ל

מפקד יחידת אגוז, סא"ל רועי לוי ידליק את משואת צה"ל ביום העצמאות. לוי: "מודה על הזכות"

מפקד יחידת אגוז בעוצבת הקומנדו, סגן-אלוף רועי לוי, נבחר היום ע״י ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, להדליק את משואת צה"ל ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל ביחד עם האלוף (בדימוס) ישעיהו (שייקה) גביש, מפקד פיקוד הדרום במלחמת ששת הימים.

מדברי מפקד יחידת אגוז, סגן-אלוף רועי לוי: ״אני גאה לפקד על יחידת ׳אגוז׳, יחידת קומנדו אשר מבצעת פעילויות מבצעיות מיוחדות ומוכנה ללחימה בכלל הגזרות. הפיקוד והאנשים עומדים לנגד עיניי תמיד. אני מודה על הזכות שניתנה להדליק משואה ביום העצמאות השבעים למדינת ישראל. שירות המדינה והשירות הצבאי הם דרך חיים עבורי״.

סגן-אלוף לוי קצין, לוחם ומפקד עטור נסיון, לחם כמפקד מחלקה בגולני במבצע חומת מגן, פיקד על סיירת גולני במבצע “עופרת יצוקה” ונפצע בהיתקלות בתת-קרקע, ונפצע באורח אנוש במערכת ״צוק איתן״ עת שירת כמפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני. כמו במשימותיו בשדה הקרב כך גם בקרב על חייו ניצח והוכיח כי רוח הלחימה בו חזקה יותר מכל פציעה וחזר לשרת בתפקידי פיקוד ולחימה. סגן-אלוף לוי רואה בשירות הצבאי זכות גדולה ולוחמיו הם מקור השראתו.

ראש המטה הכללי העביר את החלטתו ליושבת ראש ועדת השרים לסמלים וטקסים, השרה מירי רגב, שבירכה על הבחירה הראויה בקצין שמייצג בפועלו את רוח צה"ל וערכיו.

דובר צה"ל