אחינועם ניני תופיע בהונג קונג ביום העצמאות. הקהילה היהודית: "האם אבדנו את העקרונות?" - 0404
+
אחינועם ניני תופיע בהונג קונג ביום העצמאות. הקהילה היהודית: "האם אבדנו את העקרונות?" משה מילנר, לע"מ

אחינועם ניני תופיע בהונג קונג ביום העצמאות. הקהילה היהודית: "האם אבדנו את העקרונות?"

בקהילה היהודית-ישראלית בהונג קונג מוחים על ההחלטה לקיים הופעה של אחינועם ניני באירוע רשמי של הקונסוליה ביום העצמאות: מנעו מאחינועם ניני להופיע באירוע רשמי של הקונסוליה לכבוד יום העצמאות. אבי נגר, איש עסקים ישראלי ותיק בקהילה היהודית בהונג קונג כתב מכתב לציפי חוטובלי.

אבי נגר: "כיצד ממשלה בראשות הליכוד נותנת לאשה כזו להופיע? האם אנו נותנים פרס למבזינו? האם אבדנו את כל העקרונות?".

 

הרב הראשי להונג קונג, הרב נתנאל מעודד, פנה לקונסוליה בבקשה רשמית: "הגברת הנ"ל ידועה בהתבטאויותיה נגד מדינת ישראל, נגד חיילי וחללי צבא הגנה לישראל, ובכל דבר הקשור לעם היהודי".

הרב מאיר אזרזור מארגון "שובה ישראל" בהונג קונג, פנה אף הוא לקונסוליה בנושא וכתב: "ברצוננו להביע שאט נפש, חרון ואף בושה. הונג קונג היא פנינת חמד, מקום שיש אהבה וכבוד לעם ישראל וממשלת ישראל – אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה נא לבטל באופן מיידי את השתתפותה של הזמרת הנ"ל".

בתגובת לשכתה של סגנית השר חוטובלי לפנייתו של נגר נמסר: "מבדיקה שערכנו עולה כי מושלת הונג קונג הזמינה את הזמרת אחינועם ניני. הקונסוליה לא יזמה את ההזמנה ולאורך כל הדרך הייתה שקיפות מלאה אל מול הקהילה היהודית בנוגע לאירועי יום העצמאות. קבלת הפנים הרשמית לחגיגות השבעים תלווה בהופעה של הזמרת, כאשר מימון ההופעה לא נעשה על ידי משרד החוץ אלא באמצעות מכירת כרטיסים לקהל הרחב ככל אירוע מסחרי אחר".

בקונסוליה הישראלית בהונג קונג לא הגיבו לשאלות.