השליכו פסולת בניין, גרמו מטרד לציבור ונענשו - 0404
השליכו פסולת בניין, גרמו מטרד לציבור ונענשו

השליכו פסולת בניין, גרמו מטרד לציבור ונענשו

השופטת תרצה שחם קינן מבית משפט השלום בתל אביב-יפו הרשיעה נאשמים, על פי הודאתם, בהשלכת פסולת ופסולת בניין ברשות הרבים בסמוך לאור יהודה במספר מקרים, בעקבות כתבי אישום ותיקי חקירה של המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה. את המשרד להגנת הסביבה ייצגו בהליך עו"ד אסף תומר וכן עו"ד יוני שמיר מהלשכה המשפטית של המשרד.

גזר הדין שניתן ב-28 במארס 2018 השית על החברה טל הל יסכה בע"מ קנס כספי בסך 750 אלף ש"ח וכן התחייבות כספית בסך 750 אלף ש"ח להימנע במשך שנתיים מביצוע העבירות שבהן הורשה; ועל גבריאל מצסה, הבעלים והמנהל, קנס כספי בסך 650 אלף ש"ח או שנת מאסר, חודש מאסר על תנאי והתחייבות כספית בסך 500 אלף שקל להימנע במשך שנתיים נוספות מביצוע העבירות שבהן הורשע. הקנס הכולל הוא בסך של 1.4 מיליון ש"ח.

הנאשמים הורשעו בשלושה תיקים מאוחדים ובחמישה תיקי חקירה של המשטרה הירוקה שטרם הוגשו בהם כתבי אישום. מכתבי האישום עולה כי הנאשמים, שהפעילו משחטה ובית מטבחיים, ניהלו סמוך למשחטה תחנת מעבר פיראטית – מבלי להתקין בה את התשתיות הנדרשות על פי התקנות וללא רישיון עסק. בסיורים שביצע המשרד להגנת הסביבה נמצאו ערימות פסולת רבות וכן עדויות לשריפות לא חוקיות. במקום נמצאו אף משטחי עץ, צמיגים משומשים, שברי בטון, ניילונים ופלסטיקים.

הנאשמים הורשעו בעבירות של השלכת פסולת בניין ולכלוך רשות הרבים וכן בעבירות של פינוי פסולת לאתר שאינו מורשה ועבירות של השלכת פסולת פסדים וחלקי עופות בשטח פתוח. גבריאל מצסה, הבעלים, הורשע בנוסף גם בהפעלת תחנת מעבר לפסולת ללא תשתיות מתאימות, אי נקיטת אמצעים למניעת זיהום אוויר וריח בלתי סבירים והפרת אחריות נושא משרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com