צפו: הנגמ"ש המתקדם בעולם 'איתן' עבר בהצלחה סדרה של מבחנים בתנאי שטח קשים - 0404

צפו: הנגמ"ש המתקדם בעולם 'איתן' עבר בהצלחה סדרה של מבחנים בתנאי שטח קשים

מנהלת המרכבה והרק"מ במשרד הביטחון בשיתוף עם זרוע היבשה וחטיבת הנח"ל השלימו לאחרונה סדרת ניסויים מקיפה בנגמ"ש האיתן במתארי שטח שונים בכל רחבי הארץ. במסגרת הניסויים נבחנה עבירות "האיתן" וביצועיו במתארי שטח קשים בשטחים שונים בארץ החל מרמת-הגולן ועד לדרום הארץ, וכן ביצועיו על גבי כביש.

נגמ"ש ה"איתן", הוא הנגמ"ש המתקדם מסוגו בעולם, ומפותח במנהלת טנק המרכבה והרק"מ במשרד הביטחון ונמצא כעת בשלבי פיתוח מתקדמים. בחודש שעבר אישרה ועדת השרים לענייני ביטחון את המלצת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ובשנים הקרובות יצטייד צה"ל במאות נגמש"ים גלגליים מסוג 'איתן' .

האיתן כולל מגוון של מערכות נשק ושו"ב מתקדמות: מערכות נשק קטלניות, צריחון עם תותח 30 מילימטר, מערכת תצפית היקפית המאפשרת לחימה במדפים סגורים, מסכי מגע ברזולוציה גבוהה מאוד המאפשרים תפעול מיטבי ואינטואיטיבי של ריבוי מערכות.

סא"ל ערן שפרמן, מנת"ק: "במסגרת הניסויים הלוחמים בוחנים מספר תרגולות לחימה עם נגמ"ש האיתן לרבות תרגולות בשטח בנוי. סדרת הניסויים מאפשרת להמשיך ולהתאים את הכלי בצורה מיטבית לדרישות צה"ל, ולבחון את התפיסה המבצעית לכלי זה".

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com