כוחותינו הרסו בית ספר ערבי לא חוקי שהוקם על אתר ארכיאולוגי - 0404
כוחותינו הרסו בית ספר ערבי לא חוקי שהוקם על אתר ארכיאולוגי דוברות הר חברון

כוחותינו הרסו בית ספר ערבי לא חוקי שהוקם על אתר ארכיאולוגי

צוותים של המנהל האזרחי הגיעו אתמול (שני) בערב לאתר הארכיאולוגי חירבת זנוטא בדרום הר חברון על מנת להרוס מבנה בלתי חוקי, המשמש כבית ספר שהוקם בשבועות האחרונים בסיוע ומימון האיחוד האירופי.

כזכור, לפני כחצי שנה מחק בג"ץ הליך משפטי שהתנהל למעלה מעשור בפרשת המאחז הבלתי חוקי (בג"ץ 9715/07). השופטים קבעו כי צווי ההריסה שהוצאו כנגד בתי המאחז לא ימומשו בשלב זה, זאת בכפוף לכך שלא תתקיים בניה נוספת במתחם.

לאחר איתור הבניה החדשה על ידי פקח הקרקעות של מועצת הר חברון, פנתה תנועת רגבים למנהל האזרחי בדרישה לפעול בדחיפות כנגד העבריינים שהפרו באופן בוטה את פסיקת בג"ץ וצוותים של המנהל הגיעו למקום על מנת להרוס את המבנה.

"אנו מברכים על האכיפה שביצע המנהל האזרחי בנחישות ובמהירות, תוך הצבת גבול ברור לעבריינים", אומר ישי חמו, רכז הפעילות של רגבים ביהודה ושומרון. "יש לקוות כי גם משרד החוץ מעביר מסר נחוש למדינות האירופיות השותפות בהפרת החוק שיבהיר להם כי יש גבול לחגיגות".

ראש המועצה יוחאי דמרי אמר: "הבוקר הזה אנחנו מברכים את מקבלי ההחלטות במדינת ישראל על פעולת אכיפה מתבקשת כנגד הבניה הלא חוקית שמובילה הרשות. על אף שהרס מבנה לא חוקי שנבנה תוך צפצוף על צו בית משפט הוא מעשה מתבקש ובכל זאת התקבלה החלטה לא פשוטה ואמיצה על ידי ראשי המינהל הצבא, והדרג המדיני.

קווים אדומים מותחת מדינה מול איומי טרור מקרוב ומרחוק אך גם נגד מדינות זרות ובראשם האיחוד האירופי הפוגע ברגל גסה בריבונותה. ממשלות ישראל בחרו להאחז בשטח ועליהם לוודא שאינו נעשה הפקר. האכיפה הקפדנית חייבת להיות שווה ולא רק כנגד תושבי האזור היהודים".

דוברות הר חברון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com