האם כדאי להשקיע בנדל"ן בחו"ל? טיפים והנחיות למעוניינים - 0404
האם כדאי להשקיע בנדל archi group

האם כדאי להשקיע בנדל"ן בחו"ל? טיפים והנחיות למעוניינים

מנתונים של בנק ישראל עולה כי, ״השקעות הנדל"ן הישירות של ישראלים בחו"ל דרך בנקים ישראלים עמדו בשנת 2017 על 901 מיליון דולר״.  

לנוכח הביקוש הרב להשקעות נדל"ן בחו"ל, ניר שמול, מנכ"ל חברת שניר נותן טיפים והנחיות למעוניינים.

ניר שמול: "אנו עדים לגל מסיבי של רכישות נדל"ן על ידי ישראלים מעבר לים, ולעניין רב בהשקעות אלה. לאחרונה, פורסמו בתקשורת נתונים של בנק ישראל, מהם עולה כי השקעות הנדל"ן הישירות של ישראלים בחו"ל דרך בנקים ישראלים עמדו בשנת 2017 על 901 מיליון דולר, לעומת 11 מיליון ב–2007.

הסיבות לכך מגוונות, וכוללות את מס הרכישה למחזיקי דירה שנייה ומעלה, המתווסף למחירי הנדל"ן המאמירים בעשור האחרון בישראל. סיבות אלה הן המביאות ישראלים רבים לרכוש נכסים בחו"ל, או לכל הפחות לשקול אפשרות שכזו. לעיתים ניתן אף לראות כי בשווי המס לבדו, שעל הישראלי לשלם בעבור רכישת דירה ממוצעת בישראל, ניתן לרכוש דירה חדשה בלא מעט מדינות מזרח אירופאיות מתפתחות כגון בקפריסין הטורקית, וכן לרכוש מגרשים ובתים בחלק ממדינות ארצות הברית, ועוד״.

לאלו המעוניינים לרכוש נדל"ן בחו"ל – טיפים כיצד לעשות זאת בביטחה:  

  • אנו מציעים לכל ישראלי בטרם הרכישה לטוס לביקור קצר של יומיים שלושה בעיר ובפרויקט המוצע. התוודעו לחברה הבונה במידה וזה פרויקט חדש.

 

  • לימדו את השוק המקומי של הארץ שבה אתם מעוניינים לרכוש נכס.

 

  • הפגשו עם מתווכחים מקומיים, ובדקו נכסים דומים, על מנת להתרשם מהעסקה המוצעת.

  • נקודה נוספת חשובה עליה יש לתת את הדעת היא שימוש בכספי נאמנות להבטחת זכויות הרוכש עד להשלמה של רישום הקונה בפנקס הטאבו המקומי, בטרם העברה של כספים משמעותיים למוכר. זאת כדי להימנע ממקרים לא נעימים של הימצאות עם חוזה בלבד בארץ זרה.

  • הסתייעות בשירותיו של יועץ מיסוי הבקיא בחוק המקומי, ובחוק הישראלי, עשויה לחסוך כספים ועמלות רבות העלולות להיות משולמות שלא לצורך במקרה של המצאות או אי המצאות של אמנת כפל מס.

  • בצעו בדיקות מטעמכם מעבר לנתונים אותם יציג המוכר/המשווק – היכנסו לאתרי נדל"ן מקומיים במדינת היעד – קיראו מאמרים, ואל תחסכו בכספים המיועדים ליועצים מלווים (כדוגמת רואה חשבון ועורך דין).

  • לסיכום: כדאי למזער את הסיכון מראש ולהיכנס לתהליך עם ידע מקסימלי ונתונים אובייקטיביים. ללא בדיקות אלה, רכישת הנכס מעבר לים עלולה להסתמן לבסוף כאליה וקוץ בה.  


הדמייה של קומפלס מגורים בטיבילסי שבגאורגיה.

archi group


ניר שמול, מנכ״ל חברת שניר.

תומר פדר

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com