חוגגים 70 שנה למדינה בצריף בן-גוריון וחוזרים ליום השמח בתולדות ישראל - 0404
+

חוגגים 70 שנה למדינה בצריף בן-גוריון וחוזרים ליום השמח בתולדות ישראל

אין מקום מתאים יותר לציין את חגיגות 70 שנה למדינת ישראל מאשר בביתו של האיש שהכריז לפני 70 שנה על הקמתה של המדינה, ובמשך עשרות שנים לאחר מכן היה לחלק מהותי ובלתי נפרד ממנה.

יום העצמאות בצריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר יציע למבקרים מגוון פעילויות מיוחדות אשר יחזירו אותם לאותם ימים גורליים לפני 70 שנה, שהובילו לחיים שכולנו מכירים כיום.

צופים במפגש של הילד דוד גרין וראש הממשלה בן-גוריון ערב הכרזת המדינה. חותמים על מגילת העצמאות לצד חתימתו של ראש הממשלה הראשון ושאר גדולי האומה וחוזרים לחגיגה הגדולה בתולדות המדינה עם מסיבת ריקודי עם סוערת לכל הגילאים.

הכניסה ביום העצמאות ללא תשלום! – יום רביעי, 19 במאי, ד׳ באייר בצריף בן-גוריון בשדה בוקר.

להיות זבוב על הקיר רגע לפני הכרזת המדינה:

הכרזת המדינה הייתה אירוע חשוב, מרגש ומשמח לתושבי המדינה, אבל לא כולם יודעים עד כמה מתוחים וגורליים היו הימים והשעות שקדמו להכרזה, בעיקר לאדם אשר היה אמון על ההכרזה – דוד בן-גוריון.

ביום העצמאות, תתקיים ההצגה "דוד ובן-גוריון" המראה את השעות הקריטיות האלה, בהן מתקיים מפגש דמיוני ומרתק בין הילד דוד גרין ודוד בן-גוריון, ערב הכרזת המדינה.


לחתום על מגילת העצמאות:
 

במהלך היום יוכלו כל המבקרים לחזות בעותקים מדויקים של מגילת העצמאות, ואף להוסיף את שמם וחתימתם לצד 37 החותמים המקוריים על המגילה, בהם כמה מגדולי האומה כמו גולדה מאיר, יצחק בן צבי, אליעזר קפלן וכמובן, ראש הממשלה הראשון – דוד בן-גוריון.

לאחר שיחתמו את שמם, ויהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהקמתה של המדינה, יקבלו המבקרים את המגילה הביתה למזכרת.


לרקוד כאילו
1948:

מספרים שמי שלקח חלק במסיבת הריקודים הארצית הראשונה, שהתקיימה באופן ספונטני מיד לאחר הכרזת העצמאות, לא שכח זאת לעולם. לכבוד חגיגות ה-70, ישחזרו את החגיגה הבלתי נשכחת ברחבת הכניסה לאתר, עם מסיבת ריקודי עם סוערת, לכל גיל.

 

במהלך יום העצמאות, ה-19 במאי, הכניסה לצריף בן-גוריון, וכל הפעילויות במקום – ללא תשלום! בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים.

שעות פתיחה 10:00-16:00. יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.

חתימת המגילה תתקיים בין השעות 10:00-13:00, הריקודים בין 11:00-14:00 וההצגה בשעה 15:00.

לפרטים נוספים: www.bgh.org.il או בטלפון 08-6560469.

חנן אפשטיין