דרישה מהשרה רגב לבטל באופן סמלי המשואה שהשיא הכומר נדאף: ״אינו ראוי - פגע במעמד״ - 0404
צילום: 0404

דרישה מהשרה רגב לבטל באופן סמלי המשואה שהשיא הכומר נדאף: ״אינו ראוי – פגע במעמד״

לאחר שהכומר גבריאל נדאף נאלץ לפרוש מתפקידו מפורום גיוס הנוצרים וזאת בשל סרטונים שפורסמו כאן בחדשות 0404, פנה היום עו״ד אייל פלטק לשרת התרבות מירי רגב וביקש בשם חדשות 0404 כי תבטל באופן סמלי את המשואה שהשיא נדאף.

הבקשה באה בעקבות הרצון להותיר את טקס המשואות נקי ומכובד, ללא שמו של נדאף, שע״פ החומרים שבידי חדשות 0404, לא היה ראוי לזכות בכבוד הגדול.

כזכור, בחדשות 0404 פורסמו רק כמה סרטונים, מתוך חומר רב הנמצא בידי המערכת. החומר העיקרי לא נחשף לעיני הציבור, אך די במידע שפורסם ולחומרים הנוספים שחלקם ידוע לאב נדאף, כדי שיחליט מיוזמתו לסיים את חלקו בפורום ולרדת מהבמה הציבורית.

במכתב ששלח היום עו״ד אייל פלטק בשם חדשות 0404 לשרה מירי רגב, תחת הכותרת: ״הפקעת זכויותיו של האב גבריאל כמשיא משואה בערב יום העצמאות תשע"ו״, הוא ציין כי: ״מכתב זה נכתב בהמשך למכתבי לשרה מיום 22.6.17 ומכתבי מיום 4.5.16 לוועדה לבחירת השאת משואות.

לקראת יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל והטכס המכובד והמרגש של השאת המשואות, אבקש מכבוד השרה לפעול להפקעת זכויותיו של האב גבריאל נדאף כמשיא המשואה בערב יום העצמאות תשע"ו ולו רק באופן סמלי וכהצהרה.

האב גבריאל נדאף אשר שימש יו"ר עמותת "פורום גיוס נוצרים לצה"ל", נאלץ לפרוש בבושת פנים מהעמותה ומתפקידו בעמותה וזאת לאחר שמרשי, אתר חדשות 0404, חשף חלק קטן ממעלליו ומעשיו החמורים של האב גבריאל נדאף וזאת בין השאר באמצעות סרטונים שתיעדו את האב גבריאל נאדף במשרדו, תוך כדי שהוא מנסה להסתיר מעשיו ומכסה בכובע את מצלמת האבטחה במשרדו.

בשלב זה, אין יכול מרשי להרחיב בפנייה זו על כלל הנושאים שהביא את האב גבריאל נדאף לפרוש מתפקידו ולהעלם מ"המפה" וזאת לאחר ש"זכה" לכתרות שליליות רבות.

מרשי יוכל להציג לפני השרה באופן בלתי אמצעי, את הפרטים המלאים וההתנהלות סביב האב גבריאל נדאף, התנהלות מבישה וחמורה ביותר שבוודאי לא מוסיפה כבוד לטכס השאת המשואות ולנבחרים שנבחרו במאין "פינצטה" לכבוד הרם.  

מרשי מבקש לשוב ולהדגיש כי האב גבריאל נדאף אינו ראוי לכבוד הגדול שאולי אין גבוה ממנו, להשיא משואה בערב יום העצמאות. ראוי כי בימים אלו, לפני חגיגות ה-70 למדינת ישראל, תפעל השרה לשמירה על הכבוד הגדול של טכס השאת משואות לדורותיו ותפקיע מידי האב גבריאל נדאף את המשואה שהשיא ובכך תשמור על הכבוד הרם והראוי של טכס מכובד זה.

להזכירך כי לפני ובסמוך לטכס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות תשע"ו, מרשי פנה באמצעותי למר מושיק אביב, מנהל מרכז ההסברה ובו הסברתי והתרעתי כי עצם הבחירה באב גבריאל נדאף כמשיא משואה  – בטעות יסודה וביקשתי לערער על החלטה זו וכן צרפתי נימוקים שונים התומכים בבקשה. בפנייה, כאמור, ביקש מרשי לשמור על הצביון, האופי הממלכתי, הרשמי, הנקי והמכובד כל כך שבטכס השאת המשואות בערב יום העצמאות. טכס שלרבים מאיתנו מהווה אירוע משמעותי וממלכתי מרגש ביותר ומעביר בנו יותר מאשר צמרמורת.

מן המפורסמות כי האנשים שנבחרים ומקבלים את הזכות הגדולה להשיא משואה לעיני כל ו"לתפארת מדינת ישראל", אמורים להוות דוגמא אישית ומודל לחיקוי והערצה לא רק בכל מה שקשור ישירות לסיבה בגינה נבחרו להשיא משואה, כי אם גם בחייהם הפרטיים, כל  אלו טוב שיהיו אנשים נבחרים אשר יהיו "נקיים" מכל רבב בכל פעולותיהם הגלויות והנסתרות אשר חייבות להיות פעולות "טהורות" ציבורית, ערכית, מוסרית וחברתית, פעולות שלא עולות "בקנה אחד" עם פעולותיו של האב גבריאל כפי שחזר והתריע מרשי.

למרות פניית מרשי ופירוט רב כפי שפורט בפניותיו דרכי, החליטה הוועדה שלא להתמודד ולבדוק את הטענות, לא להתמודד עם העובדות החד משמעיות שהעלה מרשי, אולי ל"עצום עיניים" ולהימנע ממבוכה ואכן האב גבריאל נדאף בסופו של דבר השיא משואה בערב יום העצמאות וגרם בכך מבוכה רבה לציבור שלם, לטכס עצמו והטיל "צל" כבד ומעיק על אופן בחירת הנבחרים להשאת משואות ומבוכה הנמשכת עד היום ותמשך ככל הנראה גם בטכסי יום העצמאות הבאים.

מרשי חוזר ומבקש כי למען כבוד משיאי המשואות מאז ומעולם, למען  כבוד חברי הוועדה, למען הדוגמא האישית והמודל לחיקוי שעל מדליקי המשואות להפגין, למען טוהר המידות וניקיון הכפיים, למען היושרה הציבורית ולמען הטכס הכל כך מכובד ומרגש – מבקש מרשי להפקיע מידיו של האב גבריאל נדאף ולו באופן סמלי, את  כל מה שנלווה וקשור לבחירותו כמשיא משואה״. (בוידאו: כמה סרטונים בהם נראה נדאף מסתיר את מצלמת האבטחה).

Ldorfman, ויקיפדיה

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com