הרב דרוקמן בחגיגות המימונה בשומרון: "שמחים שיש חג שמאחד את עם ישראל" - 0404
הרב דרוקמן בחגיגות המימונה בשומרון: “שמחים שיש חג שמאחד את עם ישראל”

הרב דרוקמן בחגיגות המימונה בשומרון: “שמחים שיש חג שמאחד את עם ישראל”

חגיגות המימונה שכבשו את כל הארץ התקיימו גם ברחבי השומרון. מתפוח ועד עץ אפרים בכל רחבי השומרון חגגו בני העדה המרוקאית יחד עם כל גווני הקשת מכל הארץ שהוזמנו למקום. ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע יחד עם הרב חיים דרוקמןועם חכ בצלאל סמוטריץ לחגוג את המימונה בבית משפחת דהאן בישוב עץ אפרים שבשומרון. זאת כחלק מחגיגות המימונה של ישיבות בני עקיבא. 

הרב חיים דרוקמן מחשובי רבני הציונות הדתית ציין במקום את חשיבות חגיגות המימונה ואמר: “כל דבר שמאחד מבורך. לצערנו דברים הפוכים מאחדים. דברים מצערים מאחדים. טוב שיש את החג הזה שהוא מאחד” הרב דרוקמן בירך את עם ישראל לרגל חגיגות 70 שנה למדינה ואמר: “בע”ה נכיר בזכות שלנו לחיות במדינת ישראל ולתרום לה כל מה שאנחנו רק יכולים. לקדם אותה בחומר וברוח כדי שהיא באמת תהיה ראויה לייעוד הגדול שמוטל עליה”. 

ולבסוף הוא התייחס למס היהודים המתגוררים ביו”ש ואמר: “בעה נגיע למליון יהודים ביו”ש”. אולם לא חסך ביקורת מיהודי התפוצות שאינם עולים לארץ ואמר: “יש להגיע למליונים בארץ כולה. שיהודים יעלו לארץ למה הם מחכים? אנחנו מחכים להם אבל למה הם מחכים??”

ראש מועצת שומרון יוסי דגן חגג את המימונה יחד עם התושבים בפדואל בתפוח ביקיר ובעץ אפרים אמר: “חגיגות המימונה מזכירות לכולנו שאנחנו עם אחד. ושכל עדה מביאה איתה ניגון משלה שיחד הופך ליצירת המופת של העם היהודי. משמח לחגוג עם כולם ולזכור שרק כאשר אנחנו מאוחדים אנחנו יכולים להגיע לייעוד שלנו כאן בארץ הזו:  בניית הארץ, חיזוקה והמשך שגשוג למען כל עם ישראל בהווה ובעתיד”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com