השחקן זאב רווח נבחר להדליק משואה ביום העצמאות. רגב: "גדל על ברכי תורת ישראל ונשם ציונות משחר היוולדו" - 0404
+
השחקן זאב רווח נבחר להדליק משואה ביום העצמאות. רגב: "גדל על ברכי תורת ישראל ונשם ציונות משחר היוולדו" 0404

השחקן זאב רווח נבחר להדליק משואה ביום העצמאות. רגב: "גדל על ברכי תורת ישראל ונשם ציונות משחר היוולדו"

זאב רווח, מענקי הקומדיה, המסך והבמה בישראל נבחר להדליק משואה במסגרת טקס יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל.

רווח, שחקן, מפיק, תסריטאי, קומיקאי ובמאי ישראלי, שיצירותיו בקולנוע ובתאטרון חקוקות בפנתאון החוצות של העם שלנו. מלווה את מסכי ובמות חיינו בארץ הזאת למעלה משנות דור. בדרכו האמנותית הייחודית, ודרך משקפי 'החכם חנוכה', 'סאלח שבתי" ודמויות אלמותיות נוספות, ששיחק, מבטא זאב רווח את הוירטואוזיות האינסופית שלו לרקום ביד אמן את סיפורי חיינו, להצחיק ולרגש.

שרת התרבות והספורט, חברת הכנסת מירי רגב, התייחסה לבחירה ואמרה כי "שמחתי לבשר לזאביק שלנו, על הבחירה בו להדליק משואה לרגל חגיגות שבעים השנה למדינת ישראל. זאביק, שגדל על ברכי תורת ישראל ונשם ציונות משחר היוולדו, מסמל את היכולת המופלאה של האמנות, על רב גוניותה, לחדור ללבבות ההמונים בישראל. ציטוטים רבים מתפקידיו השונים בקולנוע ועל הבמה חקוקים בלכסיקון הציבורי של כולנו ומהווים חלק בלתי נפרד מהסלנג השגור בפינו".

עוד אמרה השרה כי "זאביק מרטיט לב, כובש ומצחיק עד דמעות. זאביק, הרווח כולו שלנו! העם אוהב אותך ומאחל לך עוד הרבה מאוד שנים של הנחלת חיוכים וצחוקים על פנינו. בסיפור חייך ובתפקידים, שגילמת לאורך השנים, משתקפים סיפוריה של העליה החלוצית מצפון אפריקה, של עושר תרבותי בלתי נדלה ושל יצירה ישראלית אותנטית, המחברת ומחוברת לעם, שמקורותיה בחכמינו ושורשיה נטועים עמוק בשדרות, בשווקים ובכיכרות בישראל."

יחד עם זאב רווח, תדליק משואה שחקנית התיאטרון הלאומי הבימה, מענקיות התאטרון הישראלי, ליא קניג. ליא קניג, כלת פרס ישראל היא בין אדריכליות עולם המשחק בישראל. קניג שייכת לדור הנפילים של התאטרון הלאומי שהחל את דרכו החלוצית לפני מאה שנים במוסקבה.