למעלה מ-1500 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף. דגן: "מרגש לראות את ההמונים מגיעים בכל פעם מהארץ ומחו"ל" - 0404
למעלה מ-1500 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף. דגן: רועי חדי

למעלה מ-1500 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף. דגן: "מרגש לראות את ההמונים מגיעים בכל פעם מהארץ ומחו"ל"

מכל רחבי הארץ והעולם נכנסו הלילה מתפללים לקבר יוסף שבשכם. בין השאר הגיעו מתפללים מניו יורק ומצרפת.

בין הנכנסים היו גם: ראש מועצת שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, הרב מרדכי גרוס אב בית דין חניכי הישיבות בבני ברק, אלוף פיקוד מרכז הנכנס האלוף נדב פדן, מח"ט שומרון אל"מ גלעד עמית, קצין הגמ"ר חטיבת שומרון רס"ן שלומי כהן ומח"ט מנשה לשעבר אל"מ אורן זיני.

אלוף פיקוד מרכז הנכנס האלוף פדן הגיע בין השאר בכדי לעקוב מקרוב אחר הכניסה יחד עם מחט שומרון מלווה עי ראש מועצת שומרון דגן. ואנשי מנהלת קבר יוסף שליד המועצה האזורית שומרון. ראש מועצת שומרון קיים יחד עם האלוף סיור במתחם, ועמד איתו על הצרכים ועל האתגרים במקום.

המתפללים קיימו תפילה חגיגית לרגל חוה"מ פסח, ופתחו בשירה וריקודים. הלילה גם התקיימה אזכרתו של בן יוסף לבנת, שנרצח במקום ע"י שוטרי הרשות לפני 7 שנים כאשר נכנס עם חבריו כדי להתפלל.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר במקום: "מרגש לראות את ההמונים מגיעים בכל פעם מהארץ ומחו"ל, דתיים חילונים חרדים חיילים מתרגשים ומזילים דמעה במקום הקדוש הזה, כל מי שמגיע לקבר יוסף מרגיש את הקדושה באוויר וזה משפיע. השמחה גדולה ומכופלת בחוהמ פסח, כשגם ביום מגיעים עשרות אלפי מטיילים לשומרון וגם בלילה לקבר יוסף. תמיד הכניסה מהולה בכאב על כך שצריך להכנס בלילה, ישיבת עוד יוסף חי לא פעילה, ואנחנו מאמינים שגם נחזור. יוסף מאחד את כל עם ישראל וזה גם מה שקורה כאן. נתחזק בבניין הארץ". דגן הודה לאלוף הפיקוד האלוף נדב פדן, למחט שומרון לקצין ההגמר ולמנהלת המקומות הקדושים על הבאת האלפים למקום.

במהלך כניסת כוחותינו לשכם על מנת לאבטח את המתפללים הרבים, השליכו מחבלים מטען חבלה לעברם. כמו כן, במהלך סריקת תצפיות לקראת הכניסה לקבר, הבחינו התצפיות בפעילות חשודה, כוחותינו שקפצו לנקודה עצרו במקום שלושה חשודים ומצאו אמצעי לחימה בהם מחסניות, כדורים וסכין על גג אחד הבתים. החשודים והממצאים הועברו לחקירת כוהב"ט.

רועי חדי

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com