לקראת חגיגות העצמאות: דגל ישראל ענק נפרש על גג בית הנשיא. צפו בתמונות - 0404
לקראת חגיגות העצמאות: דגל ישראל ענק נפרש על גג בית הנשיא. צפו בתמונות דוברות בית הנשיא

לקראת חגיגות העצמאות: דגל ישראל ענק נפרש על גג בית הנשיא. צפו בתמונות

דגל המדינה נפרש על פני גג בית הנשיא בשטח של 1500 מטר מרובע לקראת חגיגות יום העצמאות.

במבצע מיוחד של יחידת הלווינים של צה״ל 9900 לצד מומחי סנפלינג וייצרני טקסטיל, יוצר, נפרש ותועד מהלווין הישראלי בחלל דגל ה-70 לכבוד חגיגות יום העצמאות המיוחדות של שנת השבעים למדינת ישראל על גג משכן נשיאי ישראל.

הדגל נפרס על שטח פנים של 1,500 מטר מרובע ומשקלו 270 ק״ג. הוא יוצר בדפוס מיוחד במפעל בקריות במשך עשרה ימי עבודה של תפירה, הדפסה והלחמה, מרשת מש שמשונית והועלה לגג המשכן לגובה של כעשרה מטרים בעזרת מנופים יעודיים.

הכנסתו של הדגל למשכן דרשה בידוק ביטחוני במכונת השיקוף ומאחר והדגל לא נכנס במכונת השיקוף, נאלצו מאבטחי המשכן לפרק אותו ואף לסגור את הכביש לכמה דקות.

על מנת לתעד את הדגל גוייסו רחפנים מיוחדים שהורשו באופן חריג לטוס מעל האזור הסגור בדרך כלל מטעמי אבטחה ויחידת הלווינים המיוחדת של צה״ל 9900 נרתמה למשימה.

מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי: ״ביקשנו לייצר את הדגל הייחודי הזה, הנצפה באמצעות הלוויין מכל נקודה וזווית, כביטוי לגאווה והשמחה בעת המיוחדת הזו, שנת השבעים של ישראל, הממלאת בגאווה ישראלית על שנות יצירה ופעילות בכל התחומים.

אנחנו מלאי הערכה לכל הגופים שנרתמו לסייע לנו במבצע המורכב הזה שדרש יוזמה ויצירתיות לצד פתרונות ביטחון ובטיחות, ומקווים שהוא ירחיב לבבות רבים לישראלים ויהודים במדינת ישראל ובעולם כולו״.

דגל ה-70 יהיה פרוש על גג המשכן עד ליום ירושלים ובמהלך המטס ההיסטורי של יום העצמאות יהווה הצדעה של בית הנשיא לכוחות הביטחון כולם בשנת השבעים למדינה.

דוברות בית הנשיא

דוברות בית הנשיא

דוברות בית הנשיא

דוברות בית הנשיא

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com