מירי רגב: "מיד אחרי יום העצמאות נדאג לבניית 500 יח"ד בהר ברכה" - 0404
מירי רגב: רועי חדי

מירי רגב: "מיד אחרי יום העצמאות נדאג לבניית 500 יח"ד בהר ברכה"

שרת התרבות והספורט, מירי רגב יצאה בהבטחה בהרמת כוסית אצל ראש מועצת שומרון: "מיד אחרי יום העצמאות נדאג להביא לבניית 500 יחידות דיור בהר ברכה וקבלת אישורים לבניית אזורי התעשייה בשומרון".

ראש מועצת שומרון: "לצערי השינוי אחרי כניסתו של טראמפ לבית הלבן הוא מינורי. הרבה פחות ממה שניתן היה לעשות בהתחשב בכך שהוא לא רואה בהתיישבות מכשול לשלום כמו קודמו. חלק מכך הוא גזירה חדשה להתיישבות לאחר כניסתו של טראמפ – אסור לבנות איזורי תעשייה. זו גזירה קשה עבור הרשויות ביו"ש.

מעבר לכך שזו פגיעה בבניין הארץ זו פגיעה באפשרויות תעסוקה לישראלים באיזור ואגב פגיעה גם בערבים וגם זו פגיעה כלכלית אנושה. מיותר לציין שמדובר באיזור היחיד שמאפשר דו קיום אמיתי במזרח התיכון. אנחנו מצפים שאחרי פסח תאושר בניית מאות יחידות דיור בהר ברכה כתשובה לרצח איתמר בן גל. ההתיישבות לא תוכל לקבל מצב שאחרי פיגוע כל-כך קשה, לא תהיה תשובה ציונית הולמת". 

מירי רגב: "התיישבות ביהודה ושומרון היא חלק בלתי נפרד מבניית הארץ כולה. שבנו לשומרון, שבנו הביתה. גם אם יחפרו לעומק לא ימצאו כאן מטבע 'פלסטיני'. לעומת זאת כן מוצאים כאן את ההיסטוריה שלנו, את מלכות ישראל הקדומה שהיתה כאן בסבסטיה.

לכן אנחנו צריכים לבנות ולהחזיר את החיים היהודיים לאזורים האלו ונדאג שיהיו היתרים לאזורי התעשייה. כי לחיות זה גם תעסוקה ופרנסה. מיד אחרי יום העצמאות נכנס לשני הנושאים. האחד, בניה של 500 יחידות דיור בהר ברכה, שכונה חדשה לזכרו של איתמר בן גל הי"ד והשני, קבלת האישורים לאזורי התעשייה.

גאל גרינוולד, ראש החטיבה להתיישבות: "צריך לקרב את תל אביב לשומרון. אם היה אפשר להביא כל אזרח למרפסת של המדינה בפדואל לראות משם את מרכז הארץ ולראות כמה פדואל קרובה למרכז – כל השיח לגבי עתיד יו"ש היה נראה אחרת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com