נתניהו: ״נוציא 6,000 מסתננים מתוך השכונות״, דרעי: ״נפזר מדרום ת״א למקומות אחרים בארץ״ - 0404
+
נתניהו: ״נוציא 6,000 מסתננים מתוך השכונות״, דרעי: ״נפזר מדרום ת״א למקומות אחרים בארץ״ ערוץ 20

נתניהו: ״נוציא 6,000 מסתננים מתוך השכונות״, דרעי: ״נפזר מדרום ת״א למקומות אחרים בארץ״

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי התייחסו במסיבת עיתונאים למתווה הרחקת המסתננים וזאת לאחר שגובשו הבנות עם ״נציבות האו״ם לפליטים״ על העברה מישראל של 16 אלף מסתננים. ראש הממשלה הבהיר כי בחודשים הראשונים יוצאו מתוך השכונות 6,000 מסתננים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״זהו יום חשוב. רק לפני 8 שנים, הגבול שלנו עם אפריקה היה פרוץ לחלוטין. לפי כל ההערכות היינו מגיעים תוך עשור למיליון מסתננים. המשמעות למדינת ישראל ולעתיד שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית היא קשה ביותר. הוריתי על בניית גדר וליוויתי את הקמתה ובשטח וידאתי שהיא מוקמת. היתה ביקורת אדירה, ספקנות אדירה והסבירו לי שזה לא יעבוד ואל לנו לבזבז את המאמצים הכבירים במכשול שלא יעבוד. לא קיבלתי את הדברים האלה, המכשול הוקם והוא מנע את תרחיש האימים של מיליון מסתננים שנכנסים למדינת ישראל.

עד להשלמה, הגענו ל-60 אלף מסתננים שנכנסו והשתכנו בדרום תל אביב. הוצאנו כ-20 אלף ונותרו כ-35 אלף. הלכתי לשכונות וראיתי את הסבל של האנשים. אריה דרעי ואני עשינו אפילו סיור סמוי בלילות וראינו את הבעיה ואמרנו שצריך להוציא את היתרה שנותרה שם. אבל היתה בעיה, כי בית המשפט אסר עלינו להוציאם למדינה שאינה מוכנה לקבלם.

ערוץ 20

חיפשתי מדינה שתסכים לקבל את המסתננים. התחלנו להוציא אנשים אליה אבל מהר מאוד התברר שהמדינה השלישית הזאת איננה עומדת בלחץ וברגע שהתברר בשבועות האחרונים שהמדינה השלישית כאופציה לא קיימת, נכנסנו למלכודת שאומרת שכולם היו נשארים. הבג״ץ היה אומר לנו ׳אין לכם מדינה שלישית וכולם היו נשארים׳. הגענו להסכם עם נציבות הפליטים של האו״ם שמוציא 16,200 מסתננים החוצה״.

נתניהו המשיך וסיכם: ״אנחנו עושים את הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות״.

שר הפנים, אריה דרעי: ״לצערי, מזה כמה שבועות שאנחנו בתוכנו שומרים את זה… קבלנו את הידיעה שהמדינה השלישית לא עמדה בלחצים. הם הבהירו לנו שיקבלו רק מי שבא מרצון. אנחנו המדינה היחידה שהאו״ם החליט לבוא לכאן וכבר לפני שנתיים החלו איתי במו״מ. נטפל בכל היתר שיישארו במדיניות של יציאה מרצון ופתרונות תעסוקה שיוציאו אותם. נתחיל לפנות את הריכוזים הגדולים מדרום תל אביב ונפזר אותם ברחבי הארץ״.

ערוץ 20