מעל 10,000 מטיילים פקדו את השומרון אתמול. ראש המועצה: "השומרון פתוח לכולם" - 0404
מעל 10,000 מטיילים פקדו את השומרון אתמול. ראש המועצה: תיירות שומרון

מעל 10,000 מטיילים פקדו את השומרון אתמול. ראש המועצה: "השומרון פתוח לכולם"

מעל 10,000 איש פקדו אתמול את אתרי התיירות בשומרון, אנשי "תיירות שומרון" נערכים לעשרות אלפי מטיילים נוספים בימים הקרובים. החל מהיום ייפתח גם הגן הלאומי שומרון העתיקה.

האתרים הפופולאריים ביותר: המרפסת של המדינה בפדואל ונחל קנה. 

כ 2000 מבקרים פקדו את פסטיבל המרפסת של המדינה בפדואל. 2000 נוספים נהנו מטיולים באיזור נחל קנה, 1000 ביקרו בגן הלאומי הר גריזים, 1000 נוספים ביקרו על הר כביר ואלפים נוספים ביקרו בשאר אתרי התיירות בשומרון. 

גם היום יהיו פתוחים אתרי התיירות לאלפי מטיילים נוספים. בין השאר, היום ומחר ניתן יהיה לבקר גם בגן הלאומי שומרון העתיקה (סבסטיה) ולהנות מהצגות, סיורים ללא תשלום, סדנאות לילדים ועוד. 

 בפסטיבל "המרפסת של המדינה" בפדואל ניתן יהיה להנות גם בשלושת הימים הקרובים מסיורים ללא תשלום, מחדר בריחה ומתצפית מרהיבה כמעט לעבר כל מישור החוף.  

בהר כביר ניתן יהיה להנות בכל ימי חול המועד מסיורי אופניים, טעימות יין ביקב כביר, סיורים ללא תשלום, תצפית לעבר עמק תרצה המדהים ועוד. בגן הלאומי הר גריזים ניתן יהיה בכל ימי חול המועד להנות מפסטיבל עפיפונים והחל מהיום גם מהצגות לאורך כל היום. לאוהבי הבשר והיין, בדרך להר גריזים ניתן לעצור לטעימות יין ביקב הר ברכה ומארוחה במסעדת היקב הכשרה לפסח. וכמובן לא לשכוח את טחינת הר ברכה המפורסמת. 

תיירות שומרון

אולם גולת הכותרת היא בוודאי פריחת אירוס השומרון, הנדיר, הפורח אך ורק באיזור זה ואך ורק בעונה זו של השנה. המטיילים מצאו את הפרח הייחודי באיתמר ובאלון מורה. 

אבי יעקב

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן: "אין שמחה גדולה מהשמחה על המטיילים הרבים החורשים את השומרון לאורכו ולרוחבו – נהנים מהמעיינות, מהיקבים, מהצימרים, ומהגנים הלאומיים. השומרון פתוח לכולם ואנחנו מזמינים את עם ישראל להמשיך להגיע ולהוכיח שעם ישראל מטייל בכל מקום, בוודאי באתרי ההיסטוריה והנוף של השומרון". 

היום תתקייים חגיגת אביב במבוא דותן שבצפון השומרון, וביום רביעי מופע שקיעה במרפסת של המדינה. מרכז סיור ולימוד שומרון ומדרשת בשבילנו ימשיכו לקיים סיורים להנאת המטיילים בכל ימי חול המועד. גם שאר אתרי התיירות יהיו פתוחים במהלך כל חול המועד לקהל הרחב. לפרטים נוספים חפשו: "פסח בשומרון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com