ראש מועצת שומרון: "הרב רונצקי היה דמות מאחדת בין כל עם ישראל, איש חסד" - 0404
ראש מועצת שומרון: “הרב רונצקי היה דמות מאחדת בין כל עם ישראל, איש חסד”

ראש מועצת שומרון: “הרב רונצקי היה דמות מאחדת בין כל עם ישראל, איש חסד”

ראש מועצת שומרון עם הוודע דבר מותו של הרב אביחי רונצקי, הרב הצבאי הראשי לשעבר וראש ישיבת איתמר שבשומרון: “עם ישראל כולו אבל על לכתו של אחד האנשים הגדולים בדור הזה. מדמויות ההוד של מדינת ישראל מאז הקמתה. זה אינו אבל רק של השומרון אלא אבל וצער של כל עם ישראל על כל פלגיו וסוגיו.

הרב רונצקי היה איש חסד, שכמעט כל שבת היה אצל משפחות הורים שכולים או אירח משפחות שכולות. היה דמות מאחדת שאיחדה את כל עם ישראל, ימין שמאל דתיים חילונים חרדים, מתיישבים קיבוצניקים, הרב רונצקי היה ממקימי הישוב איתמר, וזה אחד הדברים שהיו הכי חשובים לו, התיישבות באיתמר. היה גאה בהתיישבות באיתמר, היה מספר בהתלהבות ובמאור פנים על כל דבר חדש. ייסד את ישיבת איתמר, אחת הישיבות הגדולות בשומרון, ועמד בראשה. העמיד עשרות אלפי תלמידים לתפארת, תלמידי חכמים לוחמים קצינים שתורמים למדינה, וגידל יחד עם אשתו היקרה ילדים ונכדים לתפארת.

אנחנו עדיין מזועזעים כולנו ומלאי צער. עם משפחת רונצקי היקרה, הוא היה איש ענו, למרות הישגיו בצבא ובתורה, איש עצום. כל תושבי השומרון מרכינים ראש עם הוודע דבר לכתו”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com